Nastal čas začít s vašimi příspěvky. Čtenářka monkee je opravdu vášnivá hráčka. Dnes si její příspěvek plný tipů můžete přečíst jako první.

Přiznám se, že některé hry vůbec neznám. Budu to muset napravit. Moc děkuju za příspěvek i fotku, milá monkee, a přeju krásný den.


Vinšuju pěkný den.

Hry s dětmi? Oj, nedopočítala bych se. Začínala jsem s nimi ještě jako dítko předškolní (pamatujete někdo dřevěné obrázkové domino s květinami?) a jak moje dítko dorostlo „do let“, zabavili jsme se jimi nejen v čase plískanic a temných zimních večerů nebo na dovolené. Karty, člověče, pexeso, Město, jméno,..., kostky, to byly jen začátky. Pak přišla vyšší dívčí v podobě Dostihů a sázek, pořád větších a větších puzzlí, Scrabble a Carcassone včetně několika rozšíření a mladej nastartoval k herním výšinám. Dnes má krabic deskovek plný regál a pořád slídí a hledá a občas i sám vyrábí (podle popisu her na netu). Pak přijde s prosíkem, jestli si může na mé barevné tiskárně vytisknout i herní plán. Co nadělám, kývnu, i když to sežere fůru toneru. Ale nestojí to halt tolik, jako kdyby ji koupil hotovou. Co by matka neobětovala? :-) Pak už jen opatrně odolávám, když se mě snaží další a další novou hru naučit. Pár jsem si jich oblíbila, ale nepřeháním to, i tak mívám zavařené závity, když mě v duchu hry například nutí licitovat. Jediné, v čem ho válcuju já, je Světový film.

Jako poslední dárek ode mě dostal IQ twist, ať se nenudí ve vlaku. Já od něj mám pro změnu IQ box.

A nakonec se stejně ráda vracím k francouzskému žolíkovi, scrabble, Jenga věži (viz foto) nebo třeba fazolím (těm karetním). Deskovky si ani všechny nepovzpomínám, říká vám něco Agricola, Osadníci z Katanu, Civilizace nebo Age of empires? A to jsou ty profláknuté. Mám v nich už totální chaos a galimatyáš. Nedala bych je dohromady, objevují se pořád nové.

vez

Zdraví vás hráčka monkee

Tématem dnešního dne je: Hrajete doma s dětmi hry?

  • Jaké hry hrajete?
  • S kým nejčastěji hrajete - s dětmi, partnerem, kamarádkou...?
  • Jaké hry berete s sebou na dovolenou?
  • Co vás nejvíc baví?
  • A co naopak nesnášíte?
  • Máte nějaké vtipné zážitky?
  • Doporučila byste nám nějakou hru?

Napište mi cokoliv, co vás k tomuto tématu napadne, budu se těšit. Na jednu z vás čeká skvělý dárek - originální hra Scrabble od firmy Mattel. Na příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz. Předem děkuju a přeju hezký den!

hra

Reklama