Jako symbol k dnešnímu tématu jsem si vybral „bazmek“ - tedy nástroj, který je ze všech nejužitečnější a dovedete s ním prakticky cokoli. Myslím, že krásně vystihuje podstatu domácích vychytávek.

Každý člověk má, myslím, doma nějakou super vychytávku. Pro jednoho je to třeba odkládání starých novin na horní část kuchyňské linky kvůli snadnému odstraňování mastného prachu, pro dalšího zajímavý úložný prostor, vytvořený chytrým umístěním několika kusů nábytku, v našem malém podkrovním bytě jsme teď nedávno zase instalovali nenápadnou šňůru podél trámu na sušení rozměrného prádla. Krom toho mám doma ještě jednu vychytávku, které říkám „bazmek“.

Hen ten můj bazmek

Můj bazmek je ta nejužitečnější věc v domácnosti. Opravdu - splňuje to absolutně vždy. Nejpozoruhodnější na něm totiž je, že je proměnlivý. Tu opravuji rozbitý šuplík a volám: „Podej mi ten bazmek!“

Když dostanu kladivo, zavrčím: „Ten ne, potřebuju ten vyměkčenej.“

Druhdy potřebuji vyndat zaseknuté cédéčko z notebooku a už se sháním po nějakém šikovném bazmeku, abych mechaniku manuálně otevřel. Jindy zase potřebuji bazmek ku dobytí se do konzervy či odšroubování sifonu... bazmek, nebo též „takový to udělátko“ se zkrátka hodí na vše!

Můj bazmek je zkrátka k nezaplacení. A jak je to u vás - máte bazmek či jinou vychytávku?

Fototéma dne 21. května 2012: Domácí vychytávky

Jenga

  • Máte doma nějakou vychytávku? Vyfoťte ji, popište její funkci či účel a pošlete mi obrázek i s vysvětlením do redakce!

Své příspěvky zasílejte nejpozději do 21. 5. 2012, 15.00 hodin na e-mailovou adresu níže. Pevně věřím, že budou pro ostatní čtenářky inspirativní. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem - hrou Jenga od firmy Albi - která se hodí nejen ku hraní, ale může posloužit i jako vychytaný klínek či podložka.

A pokud doma žádnou vychytávku nemáte, můžete poslat vychytávku, kterou jste viděla (a vyfotila) v domácnost někoho jiného.

Reklama