Jedním z kamenů doporučených bouřlivákům Beranům je zajímavý hematit. Tento kovově šedostříbrný nerost, vypadající jako slza terminátora, je navzdory svému technickému vzezření přirozeným kouskem samotné matky přírody.

Z Beranova hematitu si můžeme vyrobit kouzelné zrcadlo, nebo se s jeho pomocí zbavit strachu z používání cizích toalet či odporných pavouků.

Jsme v období vlády berana - Dr. Jarmila Gričová o lidech, kteří mají toto rohaté zvíře otisknuté při vstupu na tento svět, píše: Chtěli byste celý život trávit na sopce a nevědět dne ani hodiny, kdy vybuchne a kdy z vašeho života nezůstane kámen na kameni? Myslíte si, že jste páni svého osudu a Vám se to stát nemůže? Stačí, když si do života vpustíte pravého Berana. :-) Jedna z mých opravdových lásek byl Beran, tři sopky v jedné - vzpomínám na něj dodnes, život vedle něj byl dobrodružný, plný zajímavých příběhů a neočekávaných situací. :-)

hematit

Jedním z kamenů, doporučených právě těmto bouřlivákům, je neskutečně zajímavý hematit. Tento kovově šedostříbrný nerost, vypadající jako slza terminátora, je navzdory svému technickému vzezření přirozeným kouskem samotné matky přírody. Podle Cassandry Eastonové a její moudré knihy o kamenech - jako magnetický kámen hematit přitahuje úspěch. Jestli se Vám obvykle nedostává uznání za své úspěchy, noste šperk z hematitu, který Vám přinese chválu a odměnu, například zvýšení platu nebo povýšení. Ovšem pokud máte kardiostimulátor, hematit nepoužívejte nikdy! 

Tento kámen se již do dávnověku užíval při léčbě očních chorob či krvácivých stavů a nebo při bolestech hlavy a hysterii. U svého nositele zlepšuje metabolismus železa, proteinů, vitaminů E, K, a v případě potřeby jej možno přikládat k dolnímu konci páteře - múladhára čakra. Hematit - po česku krevel, jehož název pochází od řeckého haimatites - krvi podobný, neboť prášek z krevele je rudé barvy a intenzivně také barví na červeno.

Na emoční rovině hematit zmírňuje strach při pohledu na krev, obavy z infekčních nemocí, přecitlivělost v oblasti tělesných funkcí, zejména z používání cizích toalet :-), strach z hmyzu a z létání, obzvláště pak z pavouků!!!

Magický význam hematitu je nadmíru překvapivý  (alespoň pro mě). Vyleštěný nerost se totiž používal jako kouzelné zrcadlo k předvídání budoucnosti, zrcadla z něj vyrobená sloužila k věštění a k tomu, aby vracela nepřátelskou energii tomu, kdo ji vysílá. Doporučení Cassandry Easonové: Upírejte zrak na vyleštěný plochý hematit, kouli nebo vejce u světla svíčky, abyste spatřili své duchovní průvodce. 

Polodrahokamy a drahokamy ve mně odjakživa vzbuzovaly úžas a údiv nad jejich krásou, schopnostmi a vlastnostmi. Beranův  hematit je kamenem, který mě velice překvapil a zároveň utvrdil v přesvědčení, že některé věci nejsou tím, čím se zdají být. :-)

Čtěte také:

Reklama