Alergická sice na nic nejsem, ale stala se mi jedna historka související s alergií, potažmo s alergologií. Bylo to někdy na střední, kdy jsem se jednoho rána probudila s nateklým a svědícím okem. Vydala jsem se tedy na oční. Paní doktorka mě prohlédla a vydala oční kapky. Měl to být zánět spojivek, za týden prý není co řešit. Já jsem s tím maródila 4 měsíce.

Po týdnu jsem přišla na kontrolu, oko dvakrát takové. Byly mě vydány jiné kapky a navrch mastička a kontrola za týden. Za další týden oko v pohodě, ale pro změnu oteklé to druhé. Byla jsem poslána na foniatrii. Tam mi paní doktorka prošpárala všechny možné otvory a s dalšími mazadly mě odeslala. Za týden zase na oční. Takhle jsem obíhala mezi praktickou, oční a foniatričkou, všude něco vyfasovala a zánět běhal z oka do oka jak splašený. Na další prohlídce u očařky mi zjistili, že mám na jednom oku půl dioptrie. Už jsem se těšila, jak zakoupím pěkné brýle a bude ze mě inteligentně vypadající sexy krasavice. Z toho nakonec taky nic nebylo.

Na jedné z návštěv foniatrie vymysleli, že mi zkusí propláchnout oční kanálky. Pro neznalé, sestra mě držela v poloze ležmo abych se neškubala a doktorka mi injekční stříkačkou (bez jehly) tlakovala vodu do vnitřního koutku oka. Bylo mi řečeno, že jak ucítím v krku vodu, mám polykat. U prvního oka jsem polykala přímo ukázkově. U toho druhého se to nějak šprajclo a já polykala nasucho tak dlouho, až jsem se nějak přepolykala a dál to nešlo. V tu chvíli - jak jinak - cítím proud vody v krku. Začala jsem se plnit vodou, ale byla jak ryba na suchu. V tu chvíli sestřička i doktorka vyvalily oči, vytáhly mě do sedu a svorně volaly: "Dýchejte, dýchejte!" a plácaly mě do zad. Dopadlo to dobře, ale od té doby vím, že je možné utopit člověka ve lžičce vody. Stačí mu ji šikovně aplikovat do oka. Nicméně ani tohle nepomohlo.

Po čase někoho napadlo, že víc hlav víc ví a poslali mě na alergologii. Postarší pan doktor mi opíchal předloktí mnoha různými druhy alergenů, aby po půl hodince napjatého čekání vyhodnotil, že alergická rozhodně na nic nejsem. Vydal další kapky a hybaj domů. Jenže co se nestalo? Zázrak. Za několik málo dnů oči splaskly a bylo po problému. Takže děkuji panu doktorovi a za sebe můžu prohlásit: Alergolog - nejlepší lékař.

Heligona.

Trápí vás alergie? Dnes se můžete vypovídat. Pište své příběhy na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama