Dobrý den, s návštěvami jsem to měla v každé etapě života diametrálně jinak. Když jsem byla děcko, samostatné návštěvy byly prakticky tabu. Když nebyli rodiče doma, neexistovalo si někoho přívést, aby prý nám kamarádka něco neukradla nebo nerozbila. Návštěvy s přítomností rodičů jsem zas nevyhledávala já, jelikož ve 2+1 ve čtyřech lidech jsem si mohla o nějakém soukromí nechat jen zdát. Nehledě na to, že soukromí u nás byl prakticky neznámý pojem. Nějaké návštěvy nebo přespávání u kamarádek bylo taky zakázáno, co bych prý se někde vnucovala, když můžu stejně tak dobře spát doma. Takže tehdy jsem jenom tiše záviděla kamarádkám s tolerantnějšími rodiči.

Po odstěhování na koleje se s návštěvami roztrhl pytel. Podle pravidla zakázaného chleba největší krajíc byly u nás na pokoji dveře vždy a všem otevřené v kteroukoliv denní i noční hodinu. Nebylo výjimkou, když někdo bušil na dveře třeba v jednu ráno, pochopitelně vždy donesl nějaký úplatek v podobě lahvinky, tak se mu to i odpustilo. Nutno říct, že z tohoto období mám spoustu naprosto nezapomenutelných zážitků.

Dnes jsem s návštěvami tak nějak na středu pomyslné stupnice. Návštěvy chodí k nám i my chodíme na návštěvy, hostitelství mě baví a ráda někoho uvidím. Už to není rozhodně tak často a někdy se raději scházíme na neutrální půdě.

Naše rodinka se však nějak zasekla v domnění, že všichni mají strašně rádi překvapení v podobě jejich naprosto nečekané návštěvy. Takže jednou za čas se prostě objeví za dveřmi a čekají jak budem hýkat blahem. Neexistuje, že by dali vědět dopředu, to by přece nebylo žádné překvapení. Ani to, že neotevřu, nebo jsem někde jinde je neodradí, vždyť přece můžou překvapit jindy. Co myslíte, jak jim mám vysvětlit, že podle mě to není milé překvapení a dokonce mi to připadá neslušné?

Jinak jejich návštěvy stojí za to. Taťka do 15-ti minut od příchodu usíná, bráchovi smrdí nohy a máti mi nikdy nezapomene všechno pomluvit. Prostě radost nad radost :-)

Návštěvám zdar a těm milým zvláště.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnešní téma pomalu končí. Zůstaňte s námi, za chvíli prozradíme, kdo si odnese odměnu.

Reklama