Vlahá letní noc. Spím jako zabitá. Probouzí mě ten starý známý zvuk. Tichý, ale vytrvalý. Chrápe. Nestává se to často, ale vím, jak na něj. Ve spánku nesnáší fyzický dotek. Okamžitě ho to vzbudí.

Otáčím se a levým ukazováčkem ho jemně dloubám do zad. Sladké ticho. Najednou se vymrští a ruku přiloží na záda v místě doteku. "K****, to je bolest. Č*** zas***, taková bolest. Do p***, to není možný. Haj***, ***, *** ****, ***". Zírám na něj neschopná slova či pohybu. Začne se kývat dopředu a dozadu a nadává dál. Asi bude náměsičný. Co mám dělat? Náměsíčníci se přece nesmí budit. Snad ho to přejde. Ale co když ne? CO MÁM DĚLAT?

Pohyb i nadávky pomalu utichají. Osmělím se a tiše se ptám: "Co se děje, miláčku?" "No co, postřelili mě, hovada". "Aha, chudáčku, bolí tě něco?" "Ale ne, asi se mi jen něco zdálo. Tak spi." "Tak jo."

Ještě dlouho ležím s očima vyvalenýma do tmy a srdce mi buší jako zvon. Po ránu pochopitelně o ničem neví.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Skvěle napsané. My se asi před rokem s tím mým dívali v televizi na dokument o jedovatých hadech. V noci, když jsme spali, se on najednou vymrštil a začal křičet, že ho uštknul had, a dokonce mi ukazoval místo na noze, kde měl skutečně nějaký štípanec. V té poloprobuzené hysterii pak začal v peřinách hledat kobru. Myslela jsem, že se zbláznil, trvalo to ale jen pár minut, pak mu začal mozek fungovat. Dodnes se mu posmívám a on tvrdí, že jsem si to překroutila. Stydí se. Simona

Napište nám, milé čtenářky, jak jste na tom vy se spaním. Máte nějaké spací problémy? Kdy chodíte spát a kdy vstáváte? Také jste zažily nějaký humorný příběh? Těším se na adrese spolu s luxusní švýcarskou kosmetikou Rapidoceutical k okamžitému vyhlazení vrásek.

redakce@zena-in.cz

Reklama