Hezký den. Internetové vztahy jsou v dnešní době snad nějaký fenomén. Ze všech stran se na nás valí příběhy lidí, co se seznámili na síti a dodnes jsou spolu šťastní. Mladí nemluví o ničem jiném, než co je nového na fejsku nebo libku a sdělují si to pochopitelně na ajsku nebo skajpu. Proč taky ne, ty možnosti tu prostě jsou.

Já mám osobně pocit, že je to tak trochu škoda. Proč by lidi chodili do společnosti, když stačí zapnout PC. Nikdo už skoro nevytváří papírová fotoalba, vždyť na síti lze všechno vyrobit včetně krásných rámečků a popisek a známému jen poslat adresu. Popovídají si o tom také na netu. A nejhorší mi připadá, když někdo například sedí v hospodě s partou, ale neustále má v ruce mobil, kde mu pípá "oou".

Já se mnoha těmto technologiím snažím záměrně vyhýbat, nechci aby mě to "sežralo" jako mnoho mých známých. Využívám vlastně jen icq a to ve většině případů jako prostředek k domluvě. Spíš jako náhradu telefonu. Internetové přátele mám jenom zde na ženě a s nikým jsem se ještě nikdy v reálu nesetkala. Snad jednou na nějakém srazu :-)

Internet prostě neberu jako prostředek seznamování, není nad osobní kontakt.

V návaznosti na včerejší téma velmi doufám, že to jednou nedopadne tak, jak několik z Vás přepovědělo. Lidé budou sedět doma ve svém internetovém světě, jezdit na virtuální dovolenou se svými virtuálními přáteli. I když tomu zatím nic nenasvědčuje, moc bych si přála, aby to lidi nakonec omrzelo (jako všechno po čase) a vrátili se k osobním setkáváním a rozhovorům z očí do očí.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Dnes si povídáme na téma internet a internetové vztahy. Jak to máte vy? Pište na

redakce@zena-in.cz

Reklama