Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka s nickem Heligona

Leden: Rok jsem zahájila pravidelnou preventivní prohlídkou u zubařky. Milá paní doktorka se mi se širokým úsměvem vrhla do úst. Zajásala nad zdravými zuby, pochválila nezanícené dásně a zavýskala nad absencí paradontózy. Nakonec mi oškrábala zubní kámen a šla jsem zpátky do práce. Po cestě jsem se zastavila v nedalekém obchůdku a odcházela s drobností pro radost.

Únor: Šla jsem darovat krev. Vstupní prohlídka dopadla na jedničku a krevní obraz byl ukázkový. Zbytek volného dne jsem špacírovala po městě a po obědě si užila pár hodin spánku. Musím přece načerpat ztracenou energii.

Březen: Rozhodla jsem se zjistit, co obnáší ta tolik propagovaná preventivní prohlídka u obvodního lékaře. Doktorka mi zkontrolovala zrak a sluch, změřila tlak a tep a zapsala si mou výšku a váhu. Probraly jsem rodinnou anamnézu a byla jsem shledána životaschopnou. Krev mi nebrala, tu mám zkontrolovanou  z trasfúzky. Ještě jsme si chvíli povídaly a šla jsem domů. Dopřála jsem si příjemnou procházku jarně se barvícím městem.

Květen: Na jedné sportovní akci nabízeli měření cholesterolu. Snad jediný údaj, který neznám. Nechala jsem se ochotně píchnout do prstu a sledovala sestřičku bojující s krabičkou přístroje. Neúspěšně. Tak toto se moc nepovedlo. U vedlejšího stánku jsem se utěšila balením Corny tyčinek s višňovou polevou.

Červen: Další prohlídka u zubařky. Úsměv, jásání, pochvala, výskot, škrabání, drobnost pro radost a zase do práce.

Červenec: Druhý pokus o darování krve. Označili mě za nevhodnou z důvodu nedostatku železa. Vyfasovala jsem tabletky a instrukci, ať se dostavím v říjnu na kontrolu.  Šla jsem přímou cestou zpět do práce.

Říjen: Moji krev uschopnili a tím pádem byla zastávka v krámě naprosto oprávněná.

Listopad: Pravidelná prohlídka na gynekologii. Doktorka mi se širokým úsměvem oznámila, že "ji" prý mám jako z učebnice. Že bych se přihlásila do nějaké soutěže? Radši jsem zakoupila něco pěkného.

Prosinec: Ha, u zubařky jsem byla naposled v červnu. Přece si nenechám ujít tu druhou prohlídku v roce - bezplatnou. Doktorka se usmívala, jásala, chválila, výskala, škrabala a nakonec vznesla dotaz, co že to tam chci už potřetí tento rok. Tehdy jsem si žádnou odměnu vážně nezasloužila.

Rok jsem završila úspěšným darováním krve, špacírem po městě a odpoledním spánkem.

A vám ostatním přeji krásný den a jenom příjemná setkání s lékaři.

Heligona.

Vy jste úplně vzorná

Jak jste na tom s prevencí vy, milé ženy-in? Chodíte pravidelně, nebo to odkládáte? Kdy jste byla naposledy u lékaře? Něco vás bolelo, nebo to bylo dobrovolné? Vzpomínáte na preventivní prohlídky ve školách? Myslíte si, že měly zůstat, nebo je lepší nechat to na rodičích? Chodíte se svými dětmi na preventivní prohlídky?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama