Krásný den.Kdo by na tuto dobu nevzpomínal rád. Až na pár malých povinností jsme vlastně velice nic nemuseli, celý den se o nás někdo staral a čas plynul tak krásně pomalu.

Čím to je, že s věkem ten čas utíká stále rychleji? Tehdy se mi školní rok zdál jako celá věčnost.

Teď už jsem o něco starší a také snad trošku rozumnější. A když se tak dívám zpátky, napadá mě pár vylepšení. Už při vybírání dárečku při zápise jsem sáhla vedle. Ano, hned vedle té trapné hnědé peněženky na krk ležel nádherný had, jako živý.

Učit se číst a psát před nástupem do školy taky nebylo moc chytré. Ta milá paní učitelka s obrovským drdolem určitě chtěla dokázat, co umí. A já jí to zkazila.

Rozdělování lavice stále tlustším fixem a zaskládávání hranice knihami a penálem by mě dnes taky nenapadlo. Taky už se na mou půlku stolu žádný blonďatý Petřík neroztahuje. Ach jo.
Bít se s chlapci. To byl nápad.

To ani nemohlo dopadnout jinak, než navěky otisknutým rohem skříně na horním rtu. Jo s holkama to bylo jednodušší. Stačilo přibouchnout prsty do klavíru a odpárat dvě řady svetru.

I se staršími spolužačkami je vhodné udržovat dobré vztahy. A ne jim na otázku zda jsem panna vztekle odseknout, že v žádném případě. Asi záviděly a proto nám žabcům po zbytek naší společné cesty základkou dělaly naschvály.

Budiž nám útěchou, že později se role zas obrátily.
Autentickou kresbu paní učitelky včetně rozepnutého zipu u kalhot, jakož i ne moc lichotivou báseň o spolužákovi není možno nechat jen tak povalovat po lavici. Báseň začínala slovy: "Po klinické smrti, jsou z Petra dva chrti" a zřejmě položila základní kámen k mé pozdější zálibě.

Kdybych to psala na dveře od záchodu, jako ostatní děti, nemusela jsem poslouchat verzi, která byla zprzněna výměnou Péťova jména za moje.
Celý život se učíme a začínáme s tím právě na základce. Kdyby tak všechny začátky byly tak radostné a očekávané jako tyto.
Heligona.


…a máš stoprocentní pravdu. Hlavně jsi mě pobavila – tady se směju u ranní kávy. Hnedle Tvůj příspěvek vydávám, ať se holky taky usmějí. I Tobě pěkný den!. Míša

Postřehy a příběhy z vaší první třídy a prvních tříd vašich ratolestí a vůbec všechno, co se k tématu dá říci, očekávám už od této chvíle na redakce@zena-in.cz. Co si například myslíte o experimentu s Comenia Script? A jak vám šlo psaní? Měli jste problém? A co vaše děti?

Dnes máme pro vylosovaný příspěvek dětskou pěnu do koupele a knížku Ivanky Deváté ! “Mezi nebem a peklem“.

ZA CHVILKU BUDE SOUTĚŽ "VÍKENDOVKA" - ROZCVIČTE MOZKOVÉ ZÁVITY !!! :-)))

Reklama