V čem chodím na plesy? Jak na který a jak kdy. Upozorňuji, že níže uvedené plesy nenavštěvuji pravidelně, na mnohých jsem naopak byla pouze jednou.

Jako první na začátku roku se konávají Šibřinky. Vesnická "chasa" mívá tématická vystoupení ve veselých kostýmech. Já volím přiměřeně slušnou eleganci, většinou tmavé kalhoty a barevný top. Hasičský ples - velmi prestižní, koná se na zámku. Povinnou výbavou jsou společenské šaty, v mém případě koktejlky. Letos byly čistě bílé. K nim fialové vzorované punčochy, bílé boty a fialové doplňky. Jako hosteska tomboly pro bílé lístky jsem se osvědčila.

Učitelský ples - nic výrazného. Úzká sukně a k ní světlá halenka. Ples fakulty stavební - nejnákladnější na garderobu. Koupila jsem si dlouhou černou plesovou sukni. Je o číslo větší. Poprvé jsem nadměrnou délku řešila vytažením sukně až pod prsa a vražedně vysokými podpatky, později jsem si ji nechala zkrátit. K ní střídám různě barevné korzety. Příprava na tuto událost zabere klidně i několik hodin. Popravdě ty přípravy dost nesnáším.

Pochovávání basy - sukně a jedno ze slušnějších triček. K tomu výrazné doplňky. Do tašky pohodlné boty na dlouhou cestu domů.

Hodová zábava - šaty nebo sukně s topem a kvalitní taneční obuv. S sebou vždy beru pevné nervy a nekonečnou trpělivost s tanečním partnerem. Já polku a valčík miluji, jeho tyto tance začínají bavit zhruba v polovině druhé lahve kvalitního moravského vína.

Dozvuky hodů - cokoliv z výše jmenovaného kromě těch nejslušnějších. Je to spíš taková lepší taneční zábava. Důležitá je výdrž a kondice k řádění na parketu.

Poslední v roce, myslivecký ples - sukně, halenka, nebo klasicky šaty. Důležitý je teplý kabát a pohodlné boty, opět zdoláváme noční cestu domů. Nutné jsou i rukavice proti omrznutí při přepravě bažanta z tomboly.

Tanec mě baví a plesy navštěvuji velmi ráda. Snažím se nemít na stejném plese oblečené to samé, co vloni. Přednost dávám rozhodně sukním a šatům a s podpatky jsem kamarádka. A co jsem viděla nejzajímavějšího? V poslední době to byla paní (slečna už dávno ne), které při sebemenším pohybu z růžových minišatiček vykoukla polovina pozadí.

Krásný den, Heligona.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Heligono, vy to ale máte zmáknuté! :) Kam se hrabu s tím svým jedním sportovněmysleveckohasičským úborem! Něco s tím budu muset udělat!

  • Chodíte tančit? Co si na ples oblékáte?
  • Nosíte pokaždé něco jíného, nebo to zvládáte v jednom úboru?
  • Jak vypadají vaše večerní šatičky?
  • Dáváte přednost kalhotám?
  • Co podpatky, dokážete v nich přejít sál bez úhony? A tančit?
  • Na jaké plesy chodíte? Co tombola? Co jste kdy pěkného vyhrály? Jak vám to jde na parketu, jste vidět, slyšet? Co nějaké veselé plesové historky?

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: plesy

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a jedna z vás vyhraje parfém Lolita Lempicka.

vyhra

Reklama