Krásný den všem. Denní témata v posledních dnech mě moc nenadchly. Zvířata nikam moc nepřevážím, vařím tak nějak normálně a sviště zatím nevlastním. Po přečtení toho dnešního mi jen prolétlo hlavou: tak zas nic, ten můj je přeci dokonalý :-)

Nicméně v jedné věci nad ním vynikám a tou je organizování. Zajišťování dovolených, vymýšlení zábavných akcí, trasování turistických vycházek, zvaní, rezervování a plánování, to je moje. Z toho mého vytáhnout, co by si tak představoval na blížící se víkend, je práce pro vraha. Většinou odpoví: "Vždyť víš, že nejraději sedím v trenclách na gauču a čumím na fotbal." Takže při jeho vedení by případná cesta končila na nejbližším fotbalovém hřišti.

Už od mala jsem byla tak trochu organizační typ. Když se mělo něco zařídit, padlo to většinou na mě. A ani mi to nevadilo. Tuto funkci jsem však začala záhy odmítat. Možná to některé z Vás znáte, píšete pozvánky, telefonujete, sháníte, vymýšlíte, zajišťujete ... a nakonec abyste účastníky málem prosily, aby vůbec laskavě přišli.

V rukou přítele se ze mě stala opět ta organizátorka. Nejenom, že se mnou téměř všechny mé plány realizuje bez brblání, ale občas i pochválí. Sice jsem si musela zvyknout, že slova nejvyššího uznání znějí: "Ale jo." a raduje se zásadně jen vnitřně, ale vyblbnem se spolu dostatečně. A když už mi občas rupnou nervy a řvu: "Co kdybys taky jednou vymyslel něco ty?", vždy mě spolehlivě uklidní větou: "Když ty to, miláčku, tak krásně umíš."

Helogina

A v čem jste vy lepší než vás muž?

redakce@zena-in.cz

Reklama