Krásný den. Tajných lásek jsem měla v životě bezpočet. Skoro pořád jsem po někom tajně pokukovala, obdivovala, snila nad fotkami a párkrát jsme s holkama pálily za těmi samými. Samozřejmě většina z těch nejtajnějších lásek byla známa široko daleko. Myslela jsem si na herce, zpěváky, spolužáky starší i mladší, sousedy i bratry kamarádek. Ty základkové lásky jsou mi dnes už spíš k smíchu. Jako když jsme s kámoškou zvonily na zvonek krasavce ze školy (krasavec to byl jenom pro nás) a šuškaly si, jak mu dnes slušely ty červené šusťáky. Na střední už to bylo trošku větší dobrodružství a ty konce taky občas vydaly na pěkný trapásek. Hold puberta v pokročilém stádiu. Jednu tajnou lásku jsem však prožila i na výšce.

On byl doktorand a učil moji kamarádku. Poznala jsem ho, když jí donesl nějaké materiály na pokoj na kolejích a já zrovna u ní byla na návštěvě. Nebyl to žádný velký krasavec, ale něco mě na něm prostě zaujalo. Navíc to byl "pan učitel", takže zakázané ovoce. Potkávali jsme se občas ve škole, někdy v hospodě a mně se zamlouval čím dál víc. Začali jsme se bavit nějak víc, párkrát jsme zašli na pivo. Později jsem byla častým hostem na jeho pokoji. Všichni už si o nás vyprávěli bůh ví co, ale my byli stále jen kamarádi. Co bych dala za to, kdyby se nějak vyjádřil. On však nic.

Postupem času jsem se smířila s tím, že prostě asi nemá zájem. Dál jsme se navštěvovali, ale už jsem to brala jinak. V tu dobu se začal stupňovat jeho zájem. Vozil mě autem do práce, zval mě na večeře a výlety. K ničemu dalšímu však nikdy nedošlo a my se postupem času vzdálili. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby někdo z nás dvou sebral tu odvahu a udělal ten další krok. To už nejspíš nikdy nezjistím.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Dnes si povídáme na téma tajné lásky. Už za chvíli se dozvíte, kdo si dnes odnese dvd a knihu.

Reklama