Hezký den.Na vesnici, kde bydlí moji rodiče přijíždí kolotočáři každoročně na hody.

Je to velká událost, sejde se celá obec, všichni se vyfešákují a každý muž vyvede svou drahou polovičku do společnosti. V případě dominantnější ženy, tato vyvede svého drahého. Jde zkrátka o velmi prestižní záležitost.

Kolotoče obrážím odmalička a baví mě to pořád. Jistě, že zde si nějakých velkých atrakcí neužiju, ale na vyblbnutí stačí. Přikládám fotodokumentaci, jak je u nás krásně.

kr

To kolotočáři u příležitosti Brněnských ohňostrojů, to je jiné kafe. Přiznám se, že poprvé jsem na to zírala s otevřenou pusou a připadala si jako v Americe.

Obrovská svítící a blikající monstra točící se všemi směry a plošiny zběsile lítající nahoru a dolů. Ceny odpovídají dojmu, proto pokaždé navštívím jednu atrakci a pak se blaženě motám jak špina v kýblu.
Kolotoče jsou tedy moje gusto a zkouším stále nové a lepší. Chtěla bych se potočit na něčem, co se točí ve třech různých osách, z nichž každý směr je poháněn motorem.

Ale kdo by řekl, co mě srazí na kolena. Jednou jsme po dlouhé době byli v Praze a vyjížděli z metra, tuším na můstku. V klidu nastoupím na eskalátor a rozhlížím se okolo.

Ale co to, před očima šmouhy, žaludek v kotrmelcích a cítím, jak se sunu po diagonále k zemi. V poslední chvíli jsem se zachytila oběma rukama madla a zabodla oči do vlastních bot. V jiné poloze už mě na jezdících schodech nepotkáte.

V září se chystám do zábavního parku Gardaland, kde jsou podobně šílené horské dráhy, jako na videu u Míšina článku. Držte mi palce, abych to ve zdraví přežila :-)

Heligona

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


No já Ti palce držím jak blázen, jen mně prosím řekni, kdeže je ta vesnice, odkud je ta krásná fotka těch krojovaných lidí. To je tak hezký!! M.


 

Máte rádi poutě a atrakce? Na čem nebezpečném, až adrenalinovém jste kdy byli?

Své příběhy a zážitky i sympatie k pouťovému veselí posílejte dnes na redakce@zena-in.cz.

Hrajeme, jak jinak, než o pouťové „štěstíčko“, tedy nevíte, co ve škatulce bude. :-))

Reklama