Vybrat jediného člověka jako "mentora" je skutečně nemožné. Vždyť každý člověk, kterého potkáme, každý zážitek i zkušenost má vliv na utváření naší osobnosti a povahy.

A to jak v dobrém, tak i špatném. Dobré věci nás nutí odvděčovat se stejným, nebo napodobovat, abychom měli sami ze sebe radost.

Ty špatné sice občas zabolí, ale pokud nás neporazí, tak neskutečně posílí a dodají nám odvahu jít dál. Vždy si můžeme říct, že když jsme překonali toto, nic nás už nepřekvapí.

Každý jistě v mladické nerozvážnosti schytal několik ran, ale bere si ponaučení.

Příště už stejnou chybu neudělá a naopak odlišným chováním může mnoho získat. Každá zkušenost je jako kousek skládanky, která nakonec vytvoří celkový obraz člověka.

Tyto kousky mohou být pouhé maličkosti, ale maličkosti přece tvoří dokonalost.

I já jsem znala člověka, kterému jsem se chtěla podobat. Byl to můj děda a hrozně jsem na něm obdivovala jeho veselost a chuť do života. Měl neustále úsměv na rtech, vždy byl připraven říct něco hezkého.

Neměl problém komukoliv pomoct, ať už manuálně, finančně, nebo prostě jenom lidsky. Vždy měl okolo sebe spousty přátel. V jeho společnosti bylo vždy příjemně, i když mlčel.

Když si po obědě pouštěl pohádky a hurónsky se u toho chechtal, vysílal okolo sebe spoustu pohody.

Doufám, že co nejvíce dědových genů se přeneslo i na mě a já dokážu jít životem se stejnou radostí, pohodou a optimismem jako on.
Heligona

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To víš, že ano. Vždyť už jen to, co píšeš, je plné krásného lidského tepla a pozitivní energie. Přeji hodně štěstí a krásný víkend. Míša

Reklama