Jak snáším bolest? Co už jsem vlastně všechno zažila? Zlomenina - ne, vymknutí - ne, vykloubení - ne, otřes mozku - ne, trhané nebo sekané zuby - ne, porod - zatím taky ne.

V první třídě jsem si přivodila přejetí prsteníčku bruslí a rozražení rtu o skříň. Jestli to bolelo? Nevzpomínám si, je to už tak dávno.
Operace mandlí - to jsem byla uspaná. A po probuzení mě spíš zajímaly stříkance krve všude kolem, než nějaká bolest.

Prostřelování uší a piercing v obočí - nervozita a těšení převážily nad bolestí. Tetování - prosím vás, jako škrabkání na zádech.
Zatuhlá záda - až na to, že jsem se nemohla pořádně nadechnout se to v úlevové poloze (zkroucení diagonálně dopředu a doprava) dalo přežít. A trvalo to jen tři dny, takže jsem si roli plně obskakovaného hrbáče ani pořádně neužila.

Rozražená hlava - nebýt té kaluže krve, ani bych si ničeho nevšimla. A klidně to přičítejte těm několika panákům.

Modřiny a šrámy ze sportu - to k tomu přece patří. Jen naražená ruka ze snowboardu mě mírně potrápila.

Poslední bolestivý zážitek mám z darování krve. Sestřička mi špatně napíchla žílu a nic neteklo. Pozvala si kolegyni a společně s tím zápasily několik minut. Příjemné to nebylo, ale o bolesti bych kupodivu taky nemluvila.

Takže jediné, co stojí za zmínku, je občasná bolest hlavy. Že bych nemohla fungovat se stává zřídka. Jinak ty nepříjemné pocity dva až tři dny vydržím bez větších problémů.

Jak tedy snáším bolest? Já Vám vlastně ani nevím.
Heligona.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Zírám. No, tak jediné, co bys při tom, že se Ti patrně neotevírají kanály, z článku o prahu bolesti mohla pocítit, je případný porod, anebo si budeš muset uříznout ruku, abys věděla, jaké to je, když něco bolí. :-) Míša

Jinak dnes stále povídáme o bolesti

Jak snášíte bolest všeobecně?

Můžete o sobě říci, že jste hrdinka, nebo spíš opak?

Souhlasíte s tvrzením, že muži jsou padavky?

Jak vzpomínáte třeba na porod?

Pište, co vás k tomu napadne na redakce@zena-in.cz

Reklama