Jestli se chcete od srdce zasmát, přečtěte si příběh o jednom nedělním odpoledni, jak nám ho popsala a poslala čtenářka s nickem Heligona.

Je nedělní odpoledne. Právě jsme se s mužem vrátili z bazénu a já jenom v tričku a kalhotkách běhám po bytě a snažím se rychle stvořit něco k zaplnění žaludku. Vyspávali jsme zase do jedenácti, takže oběd může být klidně ve čtyři, svět se kvůli tomu nezboří. Do této domácí pohody se svým uječeným hlasem ozve zvonek. A o šest pater níž stojí oba moji rodiče s plnou parádou a dožadují se vstupu do bytu. To se, proboha, nedokážou ohlásit předem

„A sakra!“ komentuje tuto radostnou událost můj drahý. Naštěstí v našem domě právě probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Výtah je mimo provoz a naši už nejsou nejmladší, takže na zběsilé lítání z pokoje do pokoje a uvádění nás i bytu do prezentovatelné podoby máme celkem dost času. „Co děláš, nestel tu postel, naházej všechno na ni a ložnici prostě zavřem!“ instruuji ho jinam. „A to si myslíš, že nějaké dveře tvou matku zastaví před šmejděním?“ Taky pravda.

Schody zdolali zbytečně rychle, akorát stihnu vypnout plyn a jdeme vítat. „Dej mi papuče!“ Omluvně skopávám ty svoje. Všude máme koberce, takže trepky pro návštěvy (kterých máme jako šafránu) jsme ani nekupovali. „Co to máš? Víš, jak se v tom potí nohy? A proč nebereš telefon?“ Taky někdy máte chuť vyhodit telefon z okna a vrátit se do dob dávno před ním? Co se domluvilo, to platilo... to byly časy. Já vážně nepatřím k těm bláznům, co mají mobil snad přirostlý k ruce a chodí s ním i na záchod. Vlastně jsem nejradši, když mě nikdo pořád neotravuje. Stejně jsem stále online, takže stačí napsat zprávu na icq nebo mail a já si toho dříve nebo později všimnu. I SMS zprávu si nakonec přečtu, ale potřebuji nějaký čas. To jenom naši mají pořád utkvělou představu, že nedělám nic jiného krom vyhlížení návštěv a zavolat půl hodiny před příjezdem je úplně dostačující. Vysvětlovat, že do bazénu si mobil neberu, je zcela zbytečné.

Usazuji je v obýváku a nosím občerstvení. Na vlastnoručně vyrobenou květinovou vazbu, položenou na konferenčním stolku, jsem náležitě pyšná. Matka to vidí jinak: „Tos dělala, nebo kupovala? Kupovala, že?“ Tomu říkám důvěra. Obyčejně nemám ráda, když na návštěvě nebo třeba v hospodě hraje televize, ale v tomto případě je to tak trochu záchrana. Konverzační témata brzy docházejí. Můj otec to řeší po svém. Jako často v podobných situacích se prostě pohodlně usadí a usne. Matka jde zkontrolovat, jak jsem si pověsila záclony. Ještěže jsme tu postel nakonec ustlali. Jednu záclonu mám nařasenou málo, druhou zase moc. Ještě mi vymyslí nový systém ukládání nádobí a zkonstatuje, že mi musí dovézt nějaké talíře. To, co tu mám, je leda tak pro ostudu.

Venku už se stmívá a nám kručí hlady v břiše. Po odpoledních zprávách na Nově se rodiče sbírají k odchodu, aby ještě slušně dojeli. Už jenom setrvačně přikyvuji na pokyn, ať nezapomenu vrátit krabičku, ve které mi dovezli vajíčka. Při oblékání se matka rozmáchne tak, že cípem kabátu na milimetr přesně trefí parfém postavený na poličce pod zrcadlem. Já skáču šipku ve snaze o jeho záchranu, matka jen suše podotkne: „No máš tu pěkný bordel, všechno na mě padá.“
Uf. Přeji pěknou cestu. A zase brzy přijeďte.

Heligona

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Ježííš, Vy jste mě pobavila :)) … naši mají pořád utkvělou představu, že nedělám nic jiného krom vyhlížení návštěv … :)). To snad ani není možné, jak jsou si někteří rodiče podobní, jako přes kopírák.
Díky moc za příspěvek a jděte pro jistotu vyhlížet z toho okna :)
Saša

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama