To my Bohouškovi objednáváme Mikuláše s čertem a andělem každý rok. On to tedy dělá bratr švagra tchána jeho otce, tak je to vlastně rodina.

Frantovi stačí pár šťopiček té naší slivovice a je čert jak z rumunského velkofilmu. Anděla mu dělá sestřenice z matčiny strany, co jí vychovala teta frantovi neteře. A Mikuláš je dědeček snachy manžela právě té sestřenice, co dělá anděla.

Ono už mu je osmdesát,má cukrovku. Takže je jistota, že se neožere a nevyjí dětem koledu.

Bohoušek se vždycky moc těší. Už od září trénuje básničku, ale má toho teď na gymplu k učení moc, tak trochu plete čtvrtý a pátý verš. Snad to stihne dotrénovat.

Loni u nás byli zase ve stejné partě a Franta už měl něco upito, protože se stavili na nadílku ještě u sestřny pratety z babiččiny strany. Ona má tři caparty. Toho nejmladšího, Petříka, fakt vyděsil, protože  neuhlídali Mikuláše a ten si cvaknul s hlavou rodiny dva myslivce.

Takže když spustil čert, začal i Mikuláš, že prý :"Hudly hudly, bllbllbll a vežmu tě do pekla..." Péťu chytl rapl a pokousal je oba.

Děda už mu to nemohl oplatit, protože si někam založil zuby a babička mu nechtěla půjčit svoje. Z toho šoku mu ale klesnul trochu krevní cukr, tak se rozloučil:" Žmetku, letoš nič a přež rok jen s náhubkem." A venku si glykémii srovnal Petříkovou koledou.
U nás už chtěli po Bohouškovi místo básničky jen dva turky a grog pro anděla. Letos jdou ale prvně k nám, takže se těšíme:)
Helenka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


No, tak dej na ně bacha, ať se zdrží myslivců, aby zas neodešli pokousaní. Já bych je pokousala tutově. :) Milý příspěvek. Děkuji Ti. Míša.

Pište své zážitky, názory a veselé historky o čertech a Mikuláších na redakce@zena-in.cz. Také si myslíte, že strašit děti se nemá?

Za chvíli se těšte na novou soutěž, vyhlásíme chcápáka a borce dne a nakonec vylosujeme jeden z vašich příspěvků.

Vylosovaný autor příspěvku k tématu bude odměněn punčochou s kosmetikou. Tedy za předpokladu, že byl hodný!

Reklama