I u nás na vesnici se pořádají plesy. Máme na to místní sokolovnu. Jsme vesnice malá, ale funguje u nás sdružení dobrovolných hasičů, myslivců, sokolů, rybářů a ekologické sdružení Děti smetišť. Ti sice plesy nepořádají, zato se všech účastní, sbírají plastové kelímky od piva a skládají z nich líbivá hesla proti spalovnám. Což si právě loni velmi špatně vyložila reakční frakce odpadlíků spolku přátel žehu a došlo k potyčce.

Jak už jsem řekla, jsme vesnička malá, tekže většina rybářů se účastní  tradičních mysliveckých honů a najdete je i u požáru stohu, kde se děti učily kouřit. I přesto žádné jejich já neopomene uspořádat v zimě nějakou tu merendu, aby nebylo silvestrovské vystřízlivění tak surové.

Která z nás by se nechtěla párkrkát do roka trochu vyfiknout, že? Na dlouhé róby u nás moc nejsme, bo se mi minule zapletla sukně do pincka, když jsme jeli na rybářský ples. Rozparek až k půlkám pobavil celou rybářskou obec postávající přes sokolovnou.

Letos si ale stejně ples nenecháme ujít. Poprvé jde s námi i Bohoušek, protože už nepláče, že prošvihne večerníčka a tak můžeme jít dřív, dokud je myslivecko-sokolnická společnost do jedné promile.

Koukala jsem do takových těch lesklých magazínů, co se teď jako nosí, ale pan Nguyen Huyen, co má u nás na dolním konci krámek s textilem říkal, že Ťo bude dobrý, suší a se vytáhne. Moc ochotný člověk. Takže mám lesklou halenku s fiží a ramenními vycpávkami z takového toho super materiálu, co nesaje rozlité  víno ani pot. K tomu dlouho sukni , která se uplně úžasně hodí k tomu ubrusu, co jsem si tu koupila před měsícem. Nesmíme jet ale na pinckovi. Než taková ostuda zase, to půjdu radši pěšky. Mám černé sněhule, dobře se v nich chodí a černá se přece hodí ke všemu. No ne?

Už se těším.

Helenka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven


Kde že to leží ta vaše vesnička, že bych změnila prostředí? :D :D

  • Chodíte tančit? Co si na ples oblékáte?
  • Nosíte pokaždé něco jíného, nebo to zvládáte v jednom úboru?
  • Jak vypadají vaše večerní šatičky?
  • Dáváte přednost kalhotám?
  • Co podpatky, dokážete v nich přejít sál bez úhony? A tančit?
  • Na jaké plesy chodíte? Co tombola? Co jste kdy pěkného vyhrály? Jak vám to jde na parketu, jste vidět, slyšet? Co nějaké veselé plesové historky?

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: plesy

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a jedna z vás vyhraje parfém Lolita Lempicka.

vyhra

 

Reklama