Poněkud svérázný úvod, ale jinak bezva příspěvek, přišel také od naší čtenářky Heleny.

Oblíbené vůně, možná bych svoje zamyšlení začala z druhého konce - nikdy nezapomenu, jak je cejtit kombinace koženkových potahů ze žigulíku a vůně podzimních květin, asi listopadek. Hrůza! Naše máma si vždy z chaty vozila natrhaný kytky, podzim byl pro mě vždycky doba, kdy se s autem muselo často zastavovat. To prostě nešlo, dodnes, když cejtím tu hořkosladkou vůni, je mi na zvracení.

Moji oblíbenou letitou vůni jsem poprvé potkala na schodech mateřské školky, kam chodila moje dcera. To už bude bratru 15 let. Učitelka ze žlutý třídy strašně krásně voněla, úplně úžasně. Byl to Tierry Mugler - Angel. Do té doby i od té doby jsem toho očichala opravdu hodně, dokonce jsem měla i občasná období jiných vůní, ale tohle jsem já. To je moje druhá kůže, nálada, myšlenky, pocity, prostě všechno. Když ji delší dobu nemám, protože je drahá jako prase (zlatý prase :)), tak mi bytostně chybí. Nejsem úplná, až když pak nastane ten magický okamžik a já se navoním, nastane u mě pocit klidu. Potřebuji tu éterickou část sebe sama jako vodu nebo vzduch. Myslím, že pokud ji budou vyrábět pořád, tak jo nikdy nezměním.

Mimo tuto vůni ještě zbožnuju vůni koňské srsti, když se k nim můžu přiblížit, tak mám chuť celá se tím obalit, načichat se do zásoby, to je taky láska na celý život. :)

Helena

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

No, máte to s těmi vůněmi všelijaké. Dalo by se říct od vůně ušlechtilé paní učitelky až po vůni ušlechtilého krásného zvířete.:)
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný voňavý den, pokud možno bez koženkových potahů :)
Saša

Téma dnešního dne 1. března 2012: Vůně

  • Napište, které vůně máte nejraději.
  • Je to snad vůně čerstvě pomleté kávy, anebo třeba vůně jehličí?
  • Nepište jen o vůni parfémů, vzpomeňte také na vůně, které vás provází od samého dětství
  • Vůně, při kterých se vám něco vybaví, nějaká vzpomínka, ať už dobrá či špatná
  • Pište prostě o vůních, a třeba i o té přicházející – vůni jara

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží za svůj voňavý příspěvek i voňavou výhru - parfém Exotic od Avonu

parfem

Reklama