V pražském Divadle Kalich se dnes uskuteční koncert Heleny Vondráčkové, na němž zpěvačka oslaví své nadcházející 62. narozeniny.

Vondráčková tak výjimečně vystoupí v komorním prostředí pražského Kalichu, jehož kapacita činí 432 míst. Zpěvačka, která svými koncerty dokáže vyprodat i velké haly, si pro oslavu narozenin vybrala scénu, na níž účinkuje její neteř Lucie Vondráčková v muzikálu Touha.

„Láká mě opravdu blízký kontakt s publikem. Člověk si připadá, jako by si diváky pozval k sobě domů a příjemně si s nimi povídal. Volím trochu jiný repertoár než pro velká jeviště. Tady si mohu dovolit do programu zařadit i vyložené hudební bonbonky, které by v halách nevyzněly,“ uvedla o svém vystoupení zpěvačka.

Vondráčkovou během narozeninového koncertu doprovodí Charlie Band. Jejím jediným hostem bude zpěvačka Šárka Vaňková, která ji považuje za svůj hudební vzor.

Helena Vondráčková patří mezi stálice domácí popové scény. Svou hudební kariéru zahájila v roce 1964 vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty. Již o rok později se díky písním Červená řeka a Pátá stala držitelkou Zlatého slavíka. V roce 1968 založila společně s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem hudební trio Golden Kids. Její tvorbu 80. let nejvíce ovlivnila spolupráce s Jiřím Kornem. Vondráčková v současné době účinkuje v muzikálu Mona Lisa na scéně Divadla Broadway. Na letošní rok plánuje vydání nového alba, jehož součástí bude píseň Mít rád až k zbláznění.

Máte rádi Vondráčkovou, nebo by se už měla stáhnout do ústraní?

Reklama