Zpěvačka Helena Vondráčková patří ke stálicím na našem hudebním nebi, navíc stále koncertuje a nahrává nové písně. V našem rozhovoru se dozvíte, co Helena v nejbližší době chystá, jak například probíhala výroba její voskové figuríny do Muzea Grévin a také kde Helena relaxuje a nabírá sílu. Možná budete překvapeni...

Pomalu se blíží léto, máte léto ráda?
Léto miluji se všemi jeho krásami - teplo, sluníčko, šťavnatá příroda, moje kvetoucí zahrada, sportování…

Helena Vondráčková

Jakou máte zamilovanou destinaci, kam se ráda vracíte?
Ráda se vracím stále ještě do rodných Slatiňan – do domu nad řekou, kde znám každý kout. V posledních letech trávím ráda hlavně letní čas na Slapech, kde máme krásný hausbót. Ráda zavítám i na Kokořínsko, kam jezdíme za našimi přáteli. A každé léto si vyrazím s kamarády na ozdravný výlet na Kanárské ostrovy. Vzhledem k tomu, že miluji hory, vracíme se s manželem rádi s našimi přáteli do Tater.

Helena Vondráčková

Skoro všechna místa, která navštívíme a něco zde prožijeme, jsou vázaná s nějakými vzpomínkami (ať důležitými, nebo nedůležitými). S jakými si spojujete svá oblíbená místa? Je to prožitek, nálada, vůně…?
Určitě v tom hrají roli všechny tři atributy. Například Vranovská přehrada – to je vzpomínka na školní léta, vodácký tábor a první lásky. Také pohoda, spousta legrace. A současně krásná a nezapomenutelná vůně lesních bramboříků. 

Helena Vondráčková

Jste zkušená a schopná žena, chtěla bych se vás zeptat na otázky, které souvisí se sebevědomím žen. Jaká jste byla, když jste začínala? Měla jste trému? Co vám dodávalo důvěry a posilovalo vás?
Určitě jako každý. Navíc tréma do jisté míry provází člověka celý život. Je to důkaz toho, že člověk nebere věci na lehkou váhu. A současně jsem byla plná očekávání, měla jsem spoustu plánů a vůli se neustále zdokonalovat.  Což mi zůstalo. Zpočátku mě velmi posilovala a dodávala důvěry hlavně nejbližší rodina, později tým lidí, které jsem měla kolem sebe a kteří mi profesně pomáhali.


Helena Vondráčková

Jak vnímáte české ženy kolem sebe? Myslíte si, že by mohly být sebevědomější?
Ty ženy, se kterými se setkávám, mají zdravé sebevědomí.

Podle světového průzkumu značky Dove se ženy jako malé rády dívají do zrcadla. V dospělosti je ale jen 10 % Češek spokojených se svým obrazem krásy – se svým odrazem. Jak to vnímáte vy?
Je to hlavně otázka psychiky – jak se ta která žena vnímá, jaký má sama k sobě vztah. Pokud není se sebou spokojená, je to jen na ní. Možností je dnes spousta.  

Helena Vondráčková

Jaký máte sama vztah k zrcadlu?
Patří nerozlučně k mému povolání.

Myslíte si, stejně jako některé ženy, že zrcadla v kabinkách při zkoušení oblečení jsou zvláštně nasvícená, že zkreslují reálný obraz?
Opravdu v zrcadlech některých obchodů vypadám štíhlejší. To je člověk sám se sebou hned spokojenější. :)

Jak by měly ženy vnímat svou krásu? Kde vidíte chybu v uvažování, pokud si myslíte, že ji vidí nedostatečně?
Moc to řeší a nemají se rády.

Co si myslíte, že ženě vždy zvedne sebevědomí a udělá jí radost?
Sebemenší pochvala od milované osoby určitě zvedne ženě sebevědomí a radost jí udělá bezesporu moment, kdy si koupí něco hezkého.  

Helena Vondráčková

Kupujete si ráda hezké věci, podléháte nákupní horečce? Jaký kousek oblečení byste si nenechala ujít?
Nákupní horečce podléhám pouze v Americe. Tam dokážu vydržet v obchodním centru celý den. Určitě bych si nenechala ujít hezké botičky nebo spodní prádlo.

Když je krásný den, propojujete si tyto pocity s melodiemi? Nebo naopak, když se nedaří, přepadne vás splín…
Je to tak, jak říkáte, ale ten splín mi dlouho nevydrží. Jsem velká optimistka.

Která písnička vás v poslední době nadchla?
Úplně nová skladba, kterou přímo pro mě napsal italský skladatel Andrea Dessi a která se zanedlouho objeví v české i anglické verzi na výběrovém albu mých největších hitů, které připravuje vydavatelství Supraphon k letošnímu výročí mého padesátiletého působení na scéně. Doufám, že nadchne i posluchače.


Helena Vondráčková

Co děláte, když vám v hlavě zní melodie a vy se jí nedokážete zbavit? Takový ten kolovrátek, který se stále vrací, ať děláte, co děláte?
Tady platí – vyhnat čerta ďáblem. A tak si pustím jinou. :)

V nově otevřeném pražském muzeu Grévin máte svou figurínu, měla jste radost, když vás tvůrci oslovili?
Měla jsem velkou radost. Byla jsem mezi prvními, kteří byli osloveni. A po tom, co jsem viděla jimi zhotovené figuríny, byla jsem nadšená, protože se jedná o velmi profesionální a věrné ztvárnění.

Jak probíhala tvorba figuríny?
Bylo to docela náročné. Absolvovala jsem dvě návštěvy Paříže, což bylo příjemné, protože Paříž miluju. Spolu se svým vizážistou Zdeňkem Fenclem jsme tomu věnovali spoustu času, aby výsledek byl co nejvěrohodnější. Kromě toho, že jsem podstoupila skenování postavy, výrobu odlitků rukou, výběr barvy vlasů, výběr dekorativní kosmetiky, kostýmu, šperků, měla jsem možnost nahlédnout přímo do výroby, kde byly vystaveny a dokončovaly se figuríny výrazných světových osobností, jako například Meryl Streep, Pier Brice, George Clooney, Michael Jackson a další.

Helena Vondráčková

Nebála jste se, že figurína nebude podle vašich představ? Jak to nakonec dopadlo? Jaký z ní máte pocit?
Po tom, co jsem viděla osobně muzeum v Paříži, jsem se ničeho neobávala. Z výsledku mám ten nejlepší dojem. Jsem to opravdu já.

Co teď aktuálně děláte a na co byste chtěla čtenářky pozvat?
Připravuji se na tři vystoupení pro Rádio Blaník, které oslavuje patnácté narozeniny, 18. května vystoupím na charitativním koncertu pro nadaci Adra v Kladně, 29. 5. mám svůj koncert v Brně při příležitosti otevření nové haly – SONO centrum, 10. 6. vystupuji ve Vyškově, následuje koncert v Prachaticích a v polském Kozsalinu, vystoupím i v Přerově při příležitosti každoročního tenisového turnaje Petra Huťky, a určitě všechny srdečně zvu na svůj narozeninový koncert 4. 7. na hradě Karlštejn, kde bude mým hostem Pavel Vítek. Kromě toho připravuji vánoční album a už zmiňované výběrové album. Vyvrcholením letošního roku bude opět, jako každoročně, vystoupení na Zlatou neděli v pražské Lucerně.

Helena Vondráčková

Pokud by měly naše čtenářky zrovna špatný den, která vaše písnička by je „nakopla“? 
Třeba písnička z mého posledního novinkového alba Touhy pod názvem „Nemůžu bez tebe žít“ určitě vzbudí vzpomínky na krásné chvíle v životě.

Bydlíte kousek za Prahou, jste zahradnice?
Zahrada patří k mým oblíbeným místům, kde trávím spoustu času, v níž ráda relaxuji právě při zahradničení.  

Zabýváte se i takovými věcmi, jako jsou slimáci, kteří vše sežerou, řešíte postřik rostlin před nemocemi a škůdci?
Teď právě jsem řešila napadené okrasné keře černými mšicemi. A vzhledem k tomu, jaká byla zima, mě neminou ani ti slimáci, což je nepříjemná záležitost.

Helena Vondráčková

Děkujeme za rozhovor a přejeme vám krásné dny!

Čtěte také:

Reklama