Krásný den přeji.

Taky jsem to s řízením neměla jednoduché. Vždycky jsem věděla, že jsem velký "technický talent" a proto jsem se pokoušela začínat postupně ještě před nástupem do autoškoly.
Poprvé mě zasvěcoval můj bratr.

"To je spojka, to je plyn, jedno pouštěj, druhé mačkej a jedeš".

No rozjela jsem se rychlostí blesku přímo do sousedovic zahrádky. Nebýt toho, že bratr proskočil otevřeným okýnkem a zatáhl ruční brzdu, tak jsem skončila volným pádem v potoku.

Další pokus učinil můj tehdejší přítel.

Prý ať vyjedu z parkoviště na hlavní cestu u místního kulturáku přestavěného na diskotéku. Jěště že byla hluboká noc a provoz veškerý žádný, i přesto se mi podařilo zaparkovat jeho milovanou vytuněnou škodu 1000 do vedlejšího formana.

Tentokrát moje rychlost nepřekročila zhruba 3km/hod, takže se zas tak moc nestalo. Kromě hlubokého šrámu na duši mého milého. Nutno říct, že za volant už mě nikdy nepustil, ani když jsem už jezdila celkem pravidelně

Jakmile jsem dosáhla 18-ti let věku, začala jsem škemrat o řidičák.

Až bylo všechno zařízeno, dostala jsem pochopitelně strach. Na základě svých předchozích zkušeností jsem požádala jednoho kamaráda, vlastníka škody 120, zda by mě nevzal na dostatečně velký prostor, abych aspoň pár metrů ujela. Hlavně jsem se nechtěla v autoškole proslavit pokřikem "ježišmarjá, to jede".

Dostatečně velký prostor zajistil, škodověnku zapůjčil. Asi toho taky dost litoval, protože hned při nastavování sedačky jsem ji vyhodila z kolejniček, takže ještě dlouhou dobu jezdil jako skrčenec.

Následně jsem otevřela dveře tak, že nešly zavřít, on se rozčílil a zavřel je tak, že nešly otevřít. Po pár objetých kolečkách jsem nacouvala do obrubníku a ve finále mi zůstala v ruce koule z řadící páky.

Dokonale připravená jsem mohla v klidu jít do autoškoly. Tu jsem udělala celkem bez problémů a dnes už brázdím silnice ve vlastním autíčku.

Kromě pár šrámů jsem nikdy žádný průšvih neudělala. Teď už bojuji jenom s "řidiči na spolujezdci".

Helena

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


„Jezdil jako skrčenec“. :-)))) Potřísnila jsem se kávou! Moc hezky napsané! Díky. Míša

Povídáme si dnes o vašich zážitcích z autoškoly a prvních metrech s čerstvými papíry. Jaké jsou vaše vzpomínky? Pište na redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama