A jaké, že bylo to nejlepší povlečení, které naší čtenářce Heleně zachránil nádražák? To už se dozvíte v následujícím příspěvku.

Pokud bych se měla zamyslet nad tím jak často povlečení měním , tak bych to asi nazvala termínem nárazově :) Mám mnoho barevných kombinací, které měním vždy když se ve mě něco odehrává. Asi je to podle barevného klíče .

Mezi neoblíbenější barvy na posteli patří světle fialové ( mám ho právě teď)  a tmavě modré. Mám ještě červeno oranžové, zelené , žluté,  oranžové tmavě fialové , růžové .Kdysi v takovém mém dekadentním období jsem měla i černé . Kupodivu nikdy nespím v bílém

Vzpomínám když jsme byli děti naše babička, se kterou jsme žili povlečení škrobila a žehlila tak, že skoro škrábalo- bylo  mi to strašně nepříjemný spát v tom prkeným povlaku ....Jinak povlečení a prostěradla jsou jedním z mých velmi oblíbených artiklů , strašně ráda ho kupuju. Před dvěma lety jsem se utrhla a koupila si damaškové povlečení tmavě fialové - říkala jsem si alespoň jedno chci mít vážně kvalitní . Třeba mi vydrží až do stáří :) stálo mě tehdy kolem 3tisíc pro dva . Jela jsem s ním domů a věřte- nevěřte nechala jsem ho ve vlaku - nejdražší povlečení mého života !!!! Ihned jsem to hlásila ve stanici výpravčímu, nebo jak se ten zřízenec nazývá , dopadlo to dobře našli ho a asi za hodinu mi ho vlakem z opačného směru přivezli . Dodnes je mi záhadou jak se to vlastně stalo celou dobu jsem si totiž říkala , musím na ten poklad dávat pozor .....

Helena M.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Uff, řeknu vám, usínat s myšlenkou, že v „mém“ damaškovém povlečení si libuje někdo druhý, tak by mě kleplo.
Pak, že nejsou poctiví lidé, nádražáci obzvlášť :)
Děkuji za příběh se šťastným koncem a přeji hezký den
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

Reklama