Ženy jej potřebují slýchat, ale někteří muži s ním mívají problémy. Slovní vyznání lásky bývá pro některé nadlidským výkonem. Přesto ale partnerky z jejich chování většinou vytuší, že je doopravdy milují. Helena (36) je na tom podstatně hůř. Její manžel se totiž do vyznání svých citů pustil. Jenže jinak, než si přála.

„S Františkem jsem už nějaký ten pátek. Bude to dvanáct let. A vždycky jsme se na všem dokázali domluvit. Žádné divoké hádky ani výčitky se u nás nikdy nekonaly. Vychováváme dvě děti a každý nás považuje za ideální rodinu. I já si to myslela. Jenže pak můj manžel řekl něco, co mě strašně zklamalo. Dokonce tak moc, že přemýšlím, jestli od něj neodejdu,“ svěřuje se Helena.

TV

Ten večer seděli před televizí a dívali se na romantický film. „Já se dojímala nad láskou ústřední dvojice, ale Franta jen mávl rukou. Prý to tak v běžném životě nechodí. To přece vím taky, že jsou tyhle hollywoodské bijáky přitažené za vlasy! Jenže slovo dalo slovo a já se vzápětí dověděla, že mě můj manžel už dávno nemiluje. Prý je se mnou jen jako s kamarádkou!“ vypráví s tím, že to bylo to nejhorší, co kdy slyšela. Františkovi na tom však nepřišlo divného vůbec nic. A rozhodně prý nemá v plánu na jejich manželství cokoli měnit, se svou ženou chce dál zůstat. Tak jako doteď.

„Jenže já nevím, jestli to ustojím. Připadám si teď jako jeho spolubydlící, která se o něho stará. Ani spát s ním se mi už nechce. Bral to snad doteď jako povinnost? Kamarádskou službu? Je mi z toho zle a hrozně u mě klesl. Proč mi to vůbec říkal? Bylo by mi mnohem lépe, kdyby si to nechal pro sebe! Nejsem si teď jistá, zda chci strávit zbytek svého života po boku „kamaráda“,“ dodává Helena.

Čtěte také:

Reklama