Dalším typem neobvyklé peněženky se dnes pochlubí čtenářka Helena. Plstěná peněženka tady ještě nebyla. Nebude to, doufám, nějaký chyták? Uvidíme, až si přečteme následující příspěvek na dnešní peněženkové téma.

Pěněženky: Nejraději mám ty plstěné. Tohle téma řeším už několik let. Před nějakými roky jsem si někde přečetla , že k penězům se má jeden chovat s úctou, pak se u něj budou držet. Zamyslela jsem se nad tím, že by moje chudoba pramenila z toho, že od nepaměti nosím jak papírové tak ty kovové po kapsách? A dost často zmačkané až běda. Pokouším se proto již dlouhou dobu ukládat ty poukázky na zboží do nějakého futrálku.

Nejraději mám různé hadrové, nebo teď v poslední době plstěné. To vám jsou leckdy výtvory - radost pohledět . Akorát je chyba v tom, že za pár dní vypadají, jako by jste je našli někde u popelnice. Ožmolkuje se to, omolusá snad už během pár hodin.

Nikdy jsem nepochopila takové ty obr šrajtofle, do kterých si člověk může nandat snad i nafukovací člun a sadu pro začínajícího archeologa . Ale, vážení - nic proti.

Mně ten můj zlozvyk peníze po kapsách obtěžuje samotnou. Vždycky si nějakou pěknou, výtvarně pojatou peněženku koupím. Svědomitě do ní ty obnůsky ukládám, někdy je i pohoupám, aby se hezky v teplíčku pomnožily a nakonec to dopadne tak, že v ní přebývá památeční mince ze Zoo, co mi dovezl syn z výletu a mince pro štěstí z Irska, kterou mi daroval můj dobrý přítel.

Prachy zase jako vždy mačkám po kapsách. Z peněženky se pak stane takový pouzdro na talismany, nebo na léky co nosím vždy s sebou. Ale stejně, nedávno jsem tu poslední - plstěnou úžasně modrou s barevnými květy a zelenými lístky prohlížela, že už bych asi měla pořídil jinou, minimálně na ty dvě mince pro štěstí.

Třeba nebudu mít tolik peněz ale zase se bude množit štěstí :-) kdo ví ?

Helena Mikulášová

Milá Heleno, vy jste první případ ženy, která nosí pěníze po kapsách. To je většinou chlapská „slabůstka“

Jak a v čem nosíte peníze vy, milé ženy-in? jaký typ peněženky vám nejvíc vyhovuje? Co v ní všechno kromě peněz nosíte? Máte nějakou příhodu s peněženkou? Pošlete nám fotku své nejoblíbenější peněženky?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama