Čtěte pozorně, poněvadž v příspěvku čtenářky, která s podepsala jako Helena, se to neteři a synovci, a také prasynovci, praprasynovci, praneteřemi a prapraneteřemi, jenom hemží :)

Jsem mnohonásobná teta
Jsem nejmladší ze 4 sester a muž je z 5 dětí. Nedalo mi to a musela jsem si to hodit na papír ! Mám 8 synovců a 7 neteří, k tomu už 11 prasynovců a 6 praneteří a navíc ještě  1 praprasynovce a 1 prapraneteř!!!  Kdo se v tom má vyznat,co!!

Někdy jsme zmatené i my, protože teta je i mami a babi! Nejlepší na tom je, že naše velká rodina se stále mezi sebou setkává. Náš vzájemný vztah je velice dobrý. Tetičkou jsem se stala v 11 letech! Narodil se Jeníček a já jsem si najednou připadala hrozně odstrkovaná. Do té doby jsem byla nejmladší a najednou jsem měla vychovávat, hlídat, bavit a starat se o něj. Jasně, že mi teto neříká - oslovuje mně jménem a s ním i další 2 synovci a 2 neteře. Ostatní mi říkají teto. 

Nejstaršímu synovci je 52 let a neteři 51 - mým holkám je 35 a 34 let. Takže děti dětí nejstarší sestry jsou věkově téměř nastejno jako naše holky. Nejmladšímu synovci je 5 let jako je mé vnučce! Nejmladší neteře  jsou dvě desetileté. Pro ty menší jsem ta teta, na kterou a ke které se těší, protože si s nimi dokáži zablbnout.

Těm nejstarším jsem stále víc kamarádkou než tetou a znala jsem jejich tajemství, s kterým se nesvěřili rodičům, ale mně. Chodili si ke mně i postěžovat, řešili jsme a dosud řešíme i některé složitější situace. Raději ale všichni máme návštěvy, oslavy, setkání, kde se všichni bavíme. Dokážeme udělat i turnaj v bowlingu nebo stolním tenisu. Je to paráda!

Důležité je, že si dokážeme vzájemně pomoci - ohlídáme mezi sebou i ty nejmenší dětičky, chlapi přiloží ruku při stěhování .... 

Veselých příhod je strašně moc. Dám k dobru jednu právě s tím nejstarším. Mám druhého muže o deset let mladšího, než jsem já. Byli jsme společně s celou partou slavit Silvestra a potkali jsme se tam s Jéňou a jeho kamarády. Nálada byla taková akorát, tancovalo se, povídalo se, připíjelo se... a jak tam v tom hloučku stojíme, přijde k nám synovec, sjedná si ticho a praví: Tak bacha! Tomu neuvěříte! Tohle je můj strejda a je jen o rok starší než JÁ!! 

Helena

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Taky to máte v té rodině veselé, a jak píšu v tematickém článku, zamotané jako klubíčko bavlnky J
Děkuji, že jste se s námi podělila o své rodinné příbuzné – neteřinky a synovce.
Pěkný příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme originálním dárkem: „flaškou rumu“ (to kdyby synovci a neteře hodně zlobili)

 

Reklama