Jestli jste čekali nějaký horor nebo thriller, tak vás patrně zklamu, ale svým způsobem jde také o malou senzaci či zázrak přírody. Skála ve tvaru obří hlavy vystupuje ze země a vzbuzuje vaši fantazii.

Hlava

Když vyjedete po silnici ze Starého Plzence směrem do Plzně, nemůže uniknout vaší pozornosti obrovská skalní hlava. Vpravo od silnice se tyčí poměrně vysoko nad okolní mírně zvlněnou krajinu a tváří se přísně. Z profilu má jasné rysy. Výrazné obočí, krátký, ale jasně vykreslený „pršák“, ramena.

Jela jsem kolem už několikrát a vždycky můj pohled upoutalo tohle přírodní sochařské dílo. Vždycky jsem si slibovala, že se ke skále podívám blíž, ale počasí mě nikdy nelákalo k vystoupení z auta. Stále jsem si říkala: Až jednou...

A to jednou nastalo právě tento víkend. Bylo nádherné počasí, pro průzkum přírodní sochy jako stvořené. Díky dosud neolistěným stromům byl na hlavu docela pěkný výhled už ze silnice.

hlava

Když přijdete blíž, uvidíte, že malá hlava trůní na větší, jako by pololežící obr nesl na ramenou „obřátko“. Jejich pohledy jsou upřené do dálky a už se nemračí, ale usmívají. Žasnete, jaké divy dokáže vytvořit příroda, a je jen na vaší fantazii, jestli si k nim přimyslíte svůj příběh, báchorku nebo pohádku. Třeba o tom, jak se tady obři ocitli a proč zkameněli.

hlava

Nebo snad v této buližníkové skále objevíte jinou sochu? Zkuste ji obejít a dívejte se. Nepřipomíná vám sedícího paviána?

Vyšlapaná cestička směrem ke zkamenělému obru je jasným důkazem, že se jedná o oblíbené výletní místo. Však bylo kolem pěkně rušno. Patrně nějaký dětský turistický oddíl si tenhle malebný koutek určil jako cíl k odpočinku a posílení.

Na turistické mapě najdete skálu pod názvem Ostrá Hůrka.

A tady ji najdete. Klikněte na mapu

Další zajímavé tipy na výlety po Čechách

Reklama