Milé čtenářky, přinášíme vám jeden delikátní příběh, který nám poslala čtenářka s nickem Lissey. Možná řešíte podobný problém s kolegyní nebo kolegou bez základních hygienických návyků. Nevíte si s tím rady. Když dáme hlavy dohromady, možná na něco společně přijdeme

I skvělý pracovní kolektiv a krásné, nové, čisté a příjemné pracovní prostředí dokáže znepříjemnit a otrávit jeden jediný nepřizpůsobivý jedinec. Jsme velká kancelář o šesti lidech. Samé dámy. Ve stejném složení již dvanáct let. Ale ani za dvanáct let se nám nepodařilo přimět jednu svou kolegyni k tomu, aby začala více dbát na tělesnou a intimní hygienu. Že chodí neupravená, je její věc, ale že svým zápachem obtěžuje všechny kolem, to nám už vadí. A hodně. Jedna z kolegyň byla v raném stupni těhotenství, citlivá na každý i jemný zápach a ta musela požádat o přeložení do jiné kanceláře, tak moc těžce nesla přítomnost zmiňované kolegyně.

Řešily jsme náš problém s vedením, které v našem případě tvoří žena, velmi dobře obeznámená s problematikou. Dohodly jsme se, že jí k nejbližším narozeninám taktně koupíme balíček kvalitní kosmetiky. Učinily jsme tak, ona balíček převzala a oznámila, že děkuje, ale že tohle moc neužije, nicméně,  že je to oblíbená značka její maminky!

Ani jedna z nás nemá konfliktní povahu. Nikdy jsme se ani jedna neodhodlaly přímo a natvrdo říci, „ hele, smrdíš, udělej s tím něco, buď k nám ohleduplná“, ale s nastávajícím jarem a horkým létem bude tento problém opět ožehavější.

Zkusíme to ještě jednou nenápadně… po dobrém. Pak řešení problému přehrajeme na naší paní vedoucí. Ta s námi jeden čas kancelář sdílela a ví přesně, o čem je řeč. Vůbec jí nezávidím, protože jsme součástí jednoho kolektivu, na jedné lodi. Rády bychom ale chodily do práce rády a i ta největší trpělivost, taktnost a smířlivost má své hranice.

Lissey

Milá Lissey, naprosto vás chápu, ale myslím, že byste to vaší kolegyni měly říct na rovinu. Možná už sama sebe nevnímá a netuší, že obtěžuje své okolí. Možná má ve vašem kolektivu osobu, která je jí blízká a dá na její radu

Text nebyl redakčně upraven

Reklama