Jako varování bych také přidala svou zkušenost s alkoholem.

Vzhledem k tomu, že jsem dlouhou dobu pracovala jako barmanka, s tímto druhem nápoje jsem přišla do kontaktu nespočetněkrát a také jsem byla nejednou svědkem veselých i méně šťastných pohledů na podnapilé zákazníky.

Sama jsem na sobě několikrát otestovala, kolik drinků ještě patří do mé hranice únosnosti.

Jednoho deštivého dne však můj kamarád  slavil narozeniny a pozval nás s přítelem na grilování. Rozhodli jsme se, že autem nepojedeme, abychom se mohli napít oba dva. V počátcích oslavy jsme popíjeli jen tak decentně vínečko a baštili opečené klobásky a masíčko. S přibývajícím časem se však dostalo i na připíjení slivovičkou a dalšími druhy destilátů moravské domácí výroby. Oslava to byla veselá, ale se svítáním už jsme si připadali oba dost unavení a shodli jsme se, že je na čase šlápnout do pedálů - směr domov.

 

Můj přítel je na kole docela akrobat, ale tehdy se držel dost zpátky, zato já jsem si řekla, jak mu ukážu, co jsem se naučila. Posilněná alkoholem jsem ztratila nejspíš poslední pudy sebezáchovy a rozjela se na mokré dlažbě směrem ke skokánku (jedna dlaždička, co trčela z chodníku) vyskočila jsem a dopadla.

Kolo mi podjelo, takže jsem ho zahodila co nejdál, abych se o něj nerozbila, rozplácla jsem se na chodníku jak dlouhá, tak široká. Přítel ke mně dojel, díval se na mě, protože jsem nebyla schopná slova - jestli to byl vyražený dech, to si už nepamatuju, ale jak na mě promluvil, začala jsem se smát - no prostě blázen.


Došla jsem si pro kolo a zbytek cesty domů jsem poslouchala, jak jsem pitomá a že tohle už nikdy nemám dělat, když jedu s miláčkem, že mě nehodlá seškrabávat z chodníku.

 

Od té doby se opravdu velmi snažím jezdit na kole maximálně střízlivá a takové blbosti si odpouštět, ale na druhou stranu to byl docela zajímavý adrenalin :o)))))

 

Krásný den přeje Ryta


 

Milá Ryto ;o) Ty máš ale odvahu!!! Naštěstí se Ti ta odvaha znásobená alkohol nevymstila ;o)
I Tobě děkujeme moc za příběh... Aspoň vím, co rozhodně nemám dělat, až to zase někdy přeženu s vínkem ;o)

 

 

Reklama