Dobročinnou sportovní akci pod názvem „Hejbejte se a zpívejte“ odstartovala populární cvičitelka a neúnavná propagátorka zdravého životního stylu Hanka Kynychová v dětském domově v Praze Klánovicích. Letos hodlá společně se svoji kolegyní Petrou Kruntorádovou navštívit desítku dalších dětských domovů a děti naučit základům aerobiku, tancovat a zpívat.

„Chceme dětem z dětských domovů dopřát pocit, že dovedou něco, za co jim ostatní zatleskají. Chceme jim přinést radost z toho, že se vlastní pílí naučí něco, s čím mohou veřejně a v profesionálních podmínkách vystoupit. Chceme jim dodat sebevědomí, chuť závodit a motivaci pro jejich další zábavu ve volném čase,“ prozradila Hanka Kynychová na úvod první návštěvy v dětském domově.
Projekt nosí Hanka v hlavě několik let, ale až letos se jí ho konečně podařilo zrealizovat. S výběrem domovů jí velmi pomohl Český červený kříž, který s dětskými domovy dlouhodobě spolupracuje. „Máme vybráno dvanáct dětských domovů po celé republice, navštívíme například děti z domovů v Ústí nad Labem, Aši, Plané či na Opavsku v Melči a Radkově-Dubové,“ říká Hanka Kynychová.

Její kolegyně Petra Kruntorádová si s dětmi zazpívá podle jejího autorského alba Barevný svět. „Ke konci nacvičovaní písničky Domácí kapela jsem sama byla už unavená, ale mé čtyři holky chtěly pořád jen zpívat a zpívat. Byly velmi pozorné, učenlivé a hodné, písničku se za hodinu naučily i s choreografii. Nejzlobivější bohužel to odpoledne byli mí dva synové Honzík a Vašík, kteří se se mnou do dětského domova přijeli podívat,“  popsala své zážitky z prvního rozezpívání s dětmi Petra Kruntorádová. Na podzim proběhne finále soutěže talentů v těchto disciplínách, ve kterém se utkají mezi sebou dětské domovy z celé ČR. Nejlepší týmy získají hodnotné ceny a pro své domovy i finanční odměnu, kterou věnovala společnost RWE Transgas. 


Tak co vy na to, ženy-in? Myslíte si, že to těm dětem opravdu něco dá, nebo že jsou takové akce dobré spíš pro zviditelnění celebrit?