„Tak tohle se mi opravdu ještě nikdy nestalo. A to mi už není dvacet a zažila jsem spoustu věcí a trapasů. Aby si mě ale někdo spletl s lehkou děvou, a to ještě za bílého dne a uprostřed Václaváku, tak to byl pro mě opravdu šok,“ směje se zpěvačka a moderátorka Heidi Janků při vzpomínce na čerstvý zážitek z natáčení svého posledního klipu Jen tak žít neumím ze stejnojmenného alba, které právě vyšlo.

„Chtěla jsem v klipu Jen tak žít neumím zachytit reálný život, a aby v něm nebyl žádný kompars. Nakonec jsme ale museli natáčení po pár hodinách ukončit, protože mě na ulici zastavovali pánové a ptali se na ceník služeb. Měla jsem totiž na sobě krátkou sukýnku a vysoké kozačky, takže si mě pletli s dívkami, které stávají většinou v Perlové ulici. Na Václavském náměstí byl dokonce jeden pán v černém mercedesu hodně neodbytný, takže jsme to nakonec vzdali a zbytek klipu jsem natočila před modrou klíčovací stěnou a davy, které bych v něm měla mít, se za mě doklíčují trikem v počítači,“ přiznává Heidi, která si své nové album vydala ve svém vydavatelství Ivox.

„Vydávávat si své cédéčka sama je pro mě nejlepší cesta. Já jsem vždycky byla produkčně šikovná a v podstatě na všechny schůzky jsem chodila s manželem, který mi dělá manažera,“ dodává Heidi.

Její album Jen tak žít neumím navazuje na její předešlý výběrový disk Já jsem pořád já, který jako jediný mapoval Heidinu pěveckou kariéru hlavně před rokem 1989. Nové album Jen tak žít neumím naopak obsahuje šestnáct písní, které až na jednu výjimku vznikly po roce 1990. „Šest z nich jsou novinkové nahrávky, které budou možná někomu povědomé, ostatní možná znáte z mých vystoupení,“ směje se Heidi, která na disk zařadila i jednu hodně starou vzpomínku – písničku Dívčí internát, která vyšla před pětadvaceti lety na jejím úplně prvním, tehdy ještě vinylovém singlu a na cédéčku má svou premiéru až nyní, tedy čtvrt století od natočení. Jako bonus je na albu zařazen videoklip k písni Skandál, který byl natočen Českou televizí pro pořad To znám! v 1990 a na tu dobu odhaloval mnohem víc, než byli diváci zvyklí...

Stalo se vám také, že si vás někdy spletli s prostitutkou? A co byste si na sebe nikdy nevzala, abyste si tak nepřipadala?

Foto: www.heidi.cz

Reklama