cl.jpg
Foto: Shutterstock

Svoje tipy pro krásu modelka v minulosti prozradila magazínu Harper’s Bazaar a vy se jimi můžete přinejmenším inspirovat. Heidi by totiž jen těžko někdo hádal, že za necelé dva roky oslaví padesáté narozeniny.

Když zrovna nepředvádí oblečení nebo nikde nevystupuje, upřednostňuje přirozený vzhled. Vlasy nechává odpočinout od laků, tužidel, fénů a žehliček a obličej zase od make-upu. Svou ranní rutinu začíná sprchou a mytím obličeje. K tomu trochu překvapivě používá dětský šampon, protože se domnívá, že odstraní z pleti všechny nečistoty a je k pokožce šetrný. Znovu ho používá i večer, kdy si jím pleť čistí od make-upu. 

Modelka dále tvrdí, že si člověk může nakoupit nejrůznější krémy a přípravky, ale pokud nebude pokožku vyživovat i zevnitř, budou mu k ničemu. Proto si každé ráno dopřává smoothie z čerstvého ovoce a zeleniny a bere doplňky stravy zaměřené na kůži, nehty a vlasy. Na stravu se Heidi Klum velmi zaměřuje. U domu má velkou zeleninovou zahrádku a každý večer si z plodů, které jí dá příroda, připravuje salát.

Když má rušný pracovní den, nosí s sebou zdravější svačinky, jako je ovoce, řecký jogurt a mandle, aby se vyhnula nezdravým jídlům a sladkostem, které většinou servírují cateringové společnosti. Není ale striktní a sama přiznává, že někdy neexistuje nic lepšího než si dát velký hamburger, colu a hranolky s majonézou.

Postavu si Heidi Klum udržuje během na páse, ale ne vždy se jí tato aktivita podaří začlenit do nabitého denního programu. Proto se snaží využít i další momenty k pohybu. Skáče s dětmi na trampolíně, udělá si s nimi večerní taneční párty nebo vezme psy na dlouhou procházku.

A jaká je modelčina rada pro ostatní, aby se cítili krásní? „Krása nemá stejně jako móda jednu velikost pro každého. Všichni jsme jedinečně rozdílní a krásní,“ uvedla pro Harper’s Bazaar.

Zdroje: Instagram, Harper’s Bazaar, Wikipedia