O dnešním datu - tedy pátku 13. - jsem si povídal se zpěvačkou Heidi Janků. Probírali jsme například, jak tento den vnímá a zda se jí stalo něco zlého...

Jestliže patříte, milé čtenářky, mezi pověrčivce, rychle tuto novinku zavřete. Zpěvačka Heidi Janků se v ní totiž vyznává z toho, že pátek 13. vůbec neřeší a na pověry nedá...

Heidi, bojíte se pátku 13.?
Nijak to neřeším, protože v tomhle termínu už jsem měla tolik vystoupení, smůly i štěstí, že tomu nepřikládám žádný význam. Nic tak fatálního se mi v pátek 13. zatím nestalo.

Je, podle vás 13 nešťastné číslo?
Myslím, že si to vymysleli lidé, když neuměli zdůvodnit různé věci, tak je přikládaly číslům a datům. Jednou jsem se o téhle věci bavila s Evou Pilarovou (šlo, tuším, o datum 2. 2. 2002), a ta mi řekla větu, se kterou se absolutně ztotožňují a od té doby ji používám: „Ta čísla za to nemůžou.

Existuje nějaké rčení, rituál či pověra, které věříte a snažíte se ji dodržovat?
Nejsem ten typ. Je pravda, že jsem před pár měsíci našla ve své šperkovnici (která není moc obsáhlá) takový zlatý váleček, co jsem si koupila na Havaji s historkou, že kdo ho nosí, ten má štěstí. Od té doby, když ho nemám jako součást nějakého kostýmu při vystoupení, jsem trochu nesvá. Ale jak říkám, jsou to spíš záležitosti, které si člověk sám vytváří v hlavě.

Téma dne 13. května 2011: Pátek 13.

  • Považujete datum pátek 13. za nešťastné, šťastné nebo ho vůbec neřešíte?
  • Stala se vám v pátek 13. nějaká zajímavá příhoda, která změnila váš osud - ať už tak, či tak?

Své odpovědi na tyto otázky zasílejte na redakční e-mail (viz níže) a v předmětu uveďte heslo (také viz níže). Vaše příspěvky čekám v pátek 13. nejpozději do 14.30 hodin, ty, které přijdou později, již pravděpodobně nebudou zveřejněny. Délka textu, který zašlete, nechť je rovna nebo delší tomuto odstavci, to proto, abyste měla šanci vyhrát krásný dárek od Knižního klubu, kterým jsou tématické knihy Bíla magie, Magická hra čísel a hvězd a Poselství tarotu s balíčkem TAROTOVŹCH KARET!

tarot bila magie

Reklama