Vůbec ne jednoduchou situaci společného soužití nám ve svém příspěvku popisuje čtenářka, která se podepsala jako Heidi H.

Dobrý den,
jsem pevně přesvědčená, že bychom s tchýní i tchánem mohli vycházet slušně, ale pouze za podmínek, že bychom nebydleli v jedné domácnosti. Za těchto podmínek se žít nedá. Manžel je dokonalý a já ta nejhorší manželka, matka i snacha a to se můžu přetrhnout. Ať udělám nebo řeknu cokoli a jakkoli- je to špatně. Pokud dětem něco zakážu manžel s tchýní dovolí. Žádnou debatu nepřipouští- tedy jen tu , které je jen jejich názor a ten je vždycky ten správný.

Na bydlení v těchto podmínkách jsem přistoupila, když jsem čekala své první dítě s tím, že to bude maximálně na rok. Už jsme tady 6 let a mám 2 děti. Navíc vařím v její kuchyni, koupeme se v její koupelně atd....Za celou dobu, co tady jsme mi ani jednou nedali najevo ani nenabídli abych se chovala nebo alespoň cítila jako doma.

Tchán mi i po čtrnácti letech vyká a tchýně sice tyká, ale na můj pozdrav mi odpoví přes zuby něco jako dobrý den. Dost mě to mrzí, protože jsem se celé roky snažila seč jsem mohla,ale bylo to k ničemu a naopak mě před ní shazuje i manžel. Sama se sebou teď vnitřně bojuji, jestli jsem opravdu tak špatná a vidím všechno jen černě. Taky bych odsud nejraději utekla na druhou stranu světa, ale nemám kam a hlavně mám děti a navíc jsem na mateřské a tím pádem závislá na jeho příjmech.

Radu všem, nikdy nepřistupujte na společné bydlení ani z lítosti k vašemu partnerovi (mě ho bylo líto, že se musí vyrovnat s mým těhotenstvím a ještě aby musel něco zařizovat)

Zdravím všechny Heidi H.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Vůbec nejste špatná, špatní jsou ti, co Vás mezi sebe nepřijali. Vůbec nevím, co bych Vám k tomu napsala. Utéct, ale kam?
Vydržte to a žijte v rámci možností po svém. Snad bude lépe. Držím palce a děkuji, že jste napsala.
Saša

Téma dne 19. března 2012: Jak vycházíte s rodiči vašeho partnera - manžela?

Ulevte si, zanadávejte, nebo naopak, chvalte...

  • Co se vám na nich líbí?
  • Co nesnášíte?
  • Navštěvujete je rádi?
  • Nebo jen z povinnosti?
  • Jaký jste měla pocit z vašeho prvního setkání?
  • Změnily se od té doby vaše vztahy?
  • Jak je oslovujete?
  • Dá váš partner více na vás nebo na ně?

Vše o „těch druhých“ rodičích pište
na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z vylosovaných čtenářek obdrží za svůj příspěvek dárek v podobě kosmetiky Solutions
Tělový krém na dekolt a poprsí a pleťovou masku na obličej.

darek

Reklama