Sportem k trvalé invaliditě - tohle heslo mi vštěpovala v dětství mamka. U některých psů, zdá se, příliš neplatí. Jsou mazlíčci, kteří dovedou předvést nečekané akrobatické výkony, jako třeba Bárny čtenářky Tee.

Tee, podrbej toho svého simulanta za mě na uchem!


bárnyPro našeho Bárňáka jsme si přijeli, když mu byly pouhé čtyři týdny. Maminka ho nechtěla. Od té doby nám přirostl k srdci, což by se dalo brát i doslova - neboť jako malé štěnátko neusnul jinak, než s hlavičkou položenou na mém srdíčku. Protože je - dnes tříletý - Bárny kříženec whippeta a jack russel teriéra, který pro lásku i dvoumetrový plot přeskočil, je jeho nejoblíbenější zábavou oční závislost a následné pronásledování tenisáku. Není u nás nic prapodivného, pokud se nám jich na dvorku najednou ukáže třeba i dvacet a druhý den ani jeden :o)

Jednoho dne, kdy jsme si hráli, však Bárny špatně dopadl při jinak dosti obratném skoku ve snaze zachytit tu skákací kulatou žlutou věc. Bárny zůstal ležet, pofňukával... když jsem mu však packu, kterou držel nahoře prohmatali, jen na nás smutně koukal, ale jinak ani ň. Chtěli jsme mu dát čas, třeba to nic nebude, hysterka naše whippeťácká... začala léčba nicneděláním a piškoty :o)

Když ale kulhal skoro celý den, nervy to nevydržely a my pelášili na veterinu. Jakmile jsme u ordinace zastavili (jezdíme raději do města, což máme cca 25km), Bárny vylezl z auta a náhle - stál na všech čtyřech!V klídku a naprosté pohodě očmuchával nedaleký keř ke kterému si i popoběhl!A doběhl si suverénně očuchat i další roh!

Na prohlídku jsme s ním stejně raději šli, kde se nám po převyprávění tak trochu vysmáli, neboť opravdu simuloval - a my zůstali poučeni... důvěřuj, ale prověřuj! :o)

Tee

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

Reklama