Hedychium spicatum je jednou z nejčastěji používaných rostlin při problémech s pletí, přesto je u nás tato himalájská bylina poměrně neznámá. Působí účinně proti suché kůži, kožním onemocněním, drobným popáleninám, či akné. Pozitivní vlastnosti této rostliny, která je příbuzná běžnému zázvoru, může v péči o pleť využít praktický každý.

HEDYCHIUM

Jednoznačným přínosem této byliny, která dorůstá obvykle do výšky metru a půl, je, že napomáhá proti kožním nemocem, vyrážkám a akné. Akné vzniká ucpáním mazových žláz a je zánětlivým procesem, který je velmi nepříjemný. Postihuje přibližně 85 % mladistvých a často přetrvává i do dospělosti, proto pomoc byliny Hedychium spicataum může potřebovat každý z nás. Přírodní látky, které obsahuje, pleť ošetří a dodají jí potřebnou rovnováhu. Zklidňují podrážděnost pokožky, tím působí proti akné či nepříjemným vyrážkám. Pleť zanechávají ošetřenou, čistou a příjemně osvěženou.

HEDYCHIUM

V kombinaci například se santalovým dřevem, aloe vera, lékořicí či bazalkou posvátnou se používá k výrobě mastí a krémů, které mají na lidskou pokožku blahodárné účinky. Krémy ze směsi těchto bylin jsou vhodné pro všechny typy pleti. Působí nejen proti akné, ale pomáhají i v hojení řezných ranek a jiných drobných poranění pokožky včetně popálenin. Pokud vás trápí popraskaná kůže, i na tento problém je bylina Hedychium spicatum vhodnou pomocí. Nevyvolává alergickou reakci, pokožka není podrážděná, naopak se pomocí krému obsahujícímu Hedychium spicatum zklidní.

HE

Bylina roste hlavně v tropické Asii a Himálajích. Kromě zmíněného kosmetického využití lze kořeny této rostliny využít na výrobu vonných svíček. Esenciální olej z byliny Hedychium spictatum má příjemnou vůni připomínající hyacint. Roste hlavně v tropické Asii a Himálajích a například v Indii je mimo jiné populární pro své velké oranžové květy, ze kterých si nevěsty často nechávají připravovat své svatební kytice.

Reklama