Hedy Lamarr si ponechala důkaz svých sexuálních schůzek s Hitlerem. Hvězda stříbrného plátna, která zemřela v roce 2000 ve věku 86 let, by si byla vzala své tajemství do hrobu, nebýt Hitlerova dárku v podobě pouzdra na cigarety.

Herečka, kdysi nazývaná nejkrásnější ženou světa, si najala svou přítelkyni, spisovatelku Devru Hill, aby jí v polovině 60. let pomohla sepsat její autobiografii. Od tohoto plánu upustila po svém zatčení za údajnou krádež v obchodě. Poté se přítelkyně nadobro rozešly.

Ale Devra si později vzpomněla na zlaté cigaretové pouzdro s diamantovou svastikou, které zahlédla na stole v hollywoodském domě Hedy. Nyní se rozhodla zveřejnit skutečnost o sexuálních schůzkách Hedy Lamarr s Hitlerem.

Bylo to pouzdro na cigarety, které jí Hitler daroval. Řekla jsem jí, že to musí mít velkou cenu. A ona se mi se svým tajemstvím svěřila. Když jsem trochu pátrala v historii, zjistila jsem, že se účastnila večírků, kde bavila Hitlera. Byla něco jako společnice."

Devra tvrdí, že o tajemství Hedy vědělo jen pár lidí. Nenáviděla svého prvního manžela, kvůli kterému utekla do Spojených států. A nenáviděla Hitlera. Byla prý ale donucena s ním udržovat vztah, protože její manžel na něm vydělával miliony dolarů," dodává spisovatelka.
Reklama