Narození dítěte pozmění chod naprosto celé rodiny, nejen ženy, jak si někdo může myslet. Často i muži obrátí o několik stupňů, stejně jako tomu je v příběhu Hedviky. Ta nechápe a trpí proměnou svého milovaného muže, který do doby než se jim narodil syn, byl úplně v pohodě, jak sama říká.

„S Petrem tvoříme pár už několik let a právě pro jeho povahu jsem ho vždycky milovala.“ Začíná vyprávět Hedvika. „Už během těhotenství jsem si začala všímat, že Petr se trošku změnil, začal víc dbát o mou stravu, často mi i fušoval do uklízení bytu, ale já to spíše brala tak, že jen mě chce šetřit a myslí to s námi dobře.“ V tu dobu ještě Hedvika nevěděla, jaká transformace jejího manžela jí čeká. Sama neskrývá údiv nad tím, jak po porodu syna Tadeáše manžel otočil a stal se z něj neskutečný pedant na pořádek.

Děti patří především matkám. Ne náhodou mužům zakrněly prsní žlázy.
Valeriu Butulescu

pedant„Když jsme přišli z porodnice domů, koukala jsem, jaký tam je neskutečný pořádek a manžela pochválila. Nikdy u nás nebyl nepořádek, po matce jsem podědila smysl pro pořádek, ale Petrovi to nějak poslední dobou nestačí. Musím každý den utírat prach, luxovat, vytírat, prostě vykonávat všechny domácí práce na 150 %.“ Jenže jejímu manželovi to nestačí. „Vždy přijde domů z práce a začne nadávat, že je doma bordel, že jsem zase celý den nic nedělala, a že si neuvědomuju, jaký průšvih hrozí malému. Čas od času si nasadí bílou rukavičku a kontroluje nánosy prachu, nedej bože, když na rukavičce něco zůstane… Minule mě dokonce donutil lézt po zemi a lepenkou brát vlasy, které jsou na zemi.“ Hedvika přiznává, že už začíná být z jeho chování psychicky velmi vyčerpaná, snaží se mu vysvětlit, že zase extrémní pořádek není také nic dobrého, ale on to ne a ne pochopit.

Čtěte také:

Reklama