neutrogenaNohy hrají zásadní roli v lidském životě. Zdravé jsou pro nás samozřejmým nástrojem k pohybu. Krásné zase symbolem atraktivních žen. Zdraví nohou a jejich půvab začíná především u chodidel. Hydratovaná a pěstěná chodidla jsou podmínkou radosti z pohybu a spokojenosti sama se sebou.

Vaše chodidla jsou v období jara a léta mnohem více vystavená zátěži než kdy jindy. Horko, rekreační sport a jiné venkovní aktivity dávají Vašim chodidlům pořádně zabrat. Pokožka se mnohem více potí a častějším mytím se zvyšuje její vysušování. NEUTROGENA® přináší účinná řešení pro Vaše suchá chodidla – Krémy na nohy s Norskou recepturou.

NEUTROGENA® Expert v péči o suchá chodidla

Krémy na nohy od NEUTROGENY® s Norskou recepturou jsou charakteristické vysokým obsahem glycerinu, který formuje jejich silný hydratační potenciál a schopnost chránit pokožku před vnějšími agresory.

Krémy na nohy s Norskou recepturou od Neutrogeny působí jako ošetřující zábal1,

  • Intenzivně regenerují i velmi suchou a popraskanou pokožku chodidel
  • Dlouhodobě ji hydratují
  • Posilují obrannou funkci pokožky

Krémy na nohy od Neutrogeny obsahují celou řadu důležitých látek, které přinášejí okamžitou úlevu a pomáhají regenerovat, hydratovat a zjemňovat pokožku chodidel.

Panthenol urychluje buněčnou obnovu a proces hojení.

Bisabol působí protizánětlivě a zklidňuje citlivou pokožku.

Alantoin zvláčňuje a umožňuje odstartovat regeneraci pokožky.

Vysoký obsah glycerinu dodává přípravkům dlouhotrvající hydratační účinek.

Péče na nohy od Neutrogeny Vás zbaví nepříjemného pocitu ze suché pokožky na nohách! NEUTROGENA® Výživný krém na suchá a poškozená chodidla je jediný krém na nohy s efektem ošetřujícího zábalu1, který přináší okamžitou úlevu a regeneruje pokožku již od 3. dne.  Pokud Vás trápí rozpraskaná kůže nebo hluboké praskliny na patách, vyzkoušejte NEUTROGENA® Krém na rozpraskané paty, který přináší viditelné výsledky již od 1. dne.

Dermatoložka radí: Jak vzniká suchá a popraskaná kůže a jak s ní bojovat?

Jedním z faktorů vzniku suché kůže může být namáhání nohou díky fyzické zátěži nebo sportu, vliv mohou mít také tzv. dráždivé faktory jako je špatná obuv či prašné prostředí. Určitou roli také hraje suché klima, nízké teploty nebo tzv. „vylouhování“ nohou vodou. V některých případech sehrají svou roli také dispozice k chorobám a tvrdým patám.

„Důsledkem těchto faktorů může být vysušená až hrubá kůže, pleť ztrácí svou elasticitu, dojde k popraskání a vzniku trhlin. Pro člověka to může být velmi bolestivé, způsobuje to dyskomfort při chůzi. Pravidelná a celoroční péče se vyplácí, chodidlům poskytnete dostatečné pohodlí, které si zaslouží i v období zimních měsíců,“ upozorňuje dermatoložka MUDr. Iva Obstová z Ústavu estetické medicíny.

„Unikátní složení krémů na nohy od Neutrogeny bylo vyvinuto s dermatology. Napomáhá hojení s viditelnými výsledky již od 1. dne. Norská receptura s vysokým obsahem glycerinu zintensivní regeneraci pokožky, zjemní ji a velmi dobře hydratuje až po dobu 17 hodin,“ dodává dále MUDr. Obstová.

Jak docílit pěstěného vzhledu chodidel?

Prezident České podiatrické společnosti Jaroslav Fešar doporučuje: „S péčí o chodidla musí začít každý sám u sebe. Základem kvalitního ošetření je domácí péče. Kromě základní nezbytnosti jako je namazání nohou krémem, existuje mnoho doporučení a rad. Vaše nohy si zaslouží používání kvalitních přípravků. Suchá pokožka vyžaduje hydrataci a svěžest.“

neutrogena„Prospěšná a navíc i lahodná je lázeň nohou. Pomáhá zmírnit otoky, zlepšit prokrvení a změkčit pokožku. S obsahem vonných silic dosáhnete maximální relaxace a provoníte celý byt. Po lázni je vhodné jemně vmasírovat Výživný krém na suchá a poškozená chodidla od Neutrogeny, který přináší okamžitou úlevu,“ radí dál podiatr Fešar.

Pokud nenavštěvujete pravidelně podiatra, pak byste neměli jednou týdně zapomínat na zahlazení pokožky na patách. Ty dostávají pěkně zabrat, kůže je na nich velmi napnutá a v určitých situacích i velmi silná, případně se sklonem k praskání. V takovém případě musíte paty zabrousit vhodnou rašpličkou. Nejdřív začistěte paty na sucho a poté je osprchujte. Na popraskaná místa aplikujte Krém na rozpraskané paty od Neutrogeny. Klinické testy prokázaly, že pravidelné používání krému poskytuje prodlouženou ochranu před tvorbou trhlinek na patách.

  • Klinická studie2 potvrdila viditelné účinky již od 1. dne používání krému. Po týdnu testování uživatelé uvedli, že mají pokožku zklidněnou (o 78 %), pokožka byla zregenerována (o 81 %) a také byla více chráněna proti poškození (72 %).

NEUTROGENA® PÉČE O NOHY s Norskou recepturou

NEUTROGENA® Výživný krém na suchá a poškozená chodidla

Přináší okamžitou úlevu a zklidnění i pro nejsušší pokožku nohou, zanechává ji zklidněnou a viditelně jemnější, navíc nezanechává mastný film nebo skvrny.

Jediný krém na nohy s efektem ošetřujícího zábalu1, který regeneruje suchou pokožku chodidel již od 3. dne.

  • 1. den - Nastává okamžitá úleva od suchosti, zjemnění drsných míst.
  • od 3. dne - Praskliny jsou viditelně redukovány
  • 24hodinová hydratace

Krém má vysokou koncentraci glycerinu, který poskytuje dlouhotrvající hydrataci až na 24 hodin.

Doporučená cena 140 Kč, obsah 50 ml     K dostání ve vybraných drogeriích a lékárnách.

Doporučená cena 199 Kč, obsah 100 ml    K dostání ve vybraných lékárnách.

  NEUTROGENA® Krém na rozpraskané paty

Přípravek pro intenzivní regeneraci extrémně suchých a popraskaných pat. Jeho unikátní složení vyvinuté s dermatology napomáhá hojení prasklin s viditelnými výsledky již od 1. dne. Krém má ochranné a zároveň preventivní účinky, zabraňuje ztrátám vody z pokožky a udržuje její elasticitu.

Doporučená cena 149 Kč, obsah 40 ml     K dostání ve vybraných drogeriích a lékárnách.

 

1 efekt kosmetického zábalu od Neutrogeny
2 Studie byla provedena r. 2004 v USA na 30 subjektech se suchými a popraskanými patami.

Reklama