Hebká, jemná a hydratovaná pokožka nikdy nevyjde z módy. V krutém zimním počasí je ale obtížné udržet ji v dobré kondici. Studený vítr působí jako houba, která z ní vysává hydrataci, a pokud není ochráněna před takovouto ztrátou vlhkosti, může se snadno stát suchou, hrubou, citlivou a olupovat se.

Suchá, olupující se pokožka je tedy poměrně běžná v zimních obdobích, a to nejen vlivem studeného a mrazivého počasí, ale také například topením, častým střídáním teplot při přechodu z venkovního chladu do vytopených místností nebo objemným oblečením, které nedovoluje pokožce dýchat.

 

Je třeba ji chránit. Jak?

 

Pokud si i v zimě chcete zachovat krásnou a hebkou pokožku, musíte o ni důkladně pečovat a zajistit jí účinnou ochranu a hydrataci. Dermatoložka MUDr. Iva Obstová má pro vás pár zásadních rad:

 

► Používejte jemná, nevysušující mýdla a kvalitní hydratační přípravky s dlouhodobým účinkem


► Vyhněte se umývání horkou vodou, protože horká voda může zbavit pokožku přirozené mastnoty. Raději používejte teplou vodu.

 

► Ošetřujte pokožku hydratačními přípravky ihned po umytí/koupeli/sprše, dokud je kůže ještě vlhká. Takto uzamknete v pokožce ještě více vlhkosti.


Používejte hydratační přípravky na rty (ať už samostatně, nebo pod rtěnku), abyste je udrželi vláčné. Olizování rtů je ještě více vysušuje.

 

► Podpořte hydrataci kůže i zevnitř, dbejte na dostatečný přísun tekutin, omezte pití kávy a alkoholu.

 

Pro ochranu pokožky v zimním období má navíc odpověď Neutrogena  – a to v podobě hydratační péče s Norskou recepturou, která byla testována v extrémních podmínkách pro zajištění maximální hydratace a ochrany pokožky.

Severští rybáři věděli, jak na hebké ruce

 

Neutrogena Norská receptura má více než třicetiletou expertízu v péči o suchou pokožku. Norská receptura vlastně pochází od severských moří, kde před více než 30 lety vznikl rybářský fenomén: Navzdory krutým podmínkám na rybářských člunech byly ruce norských rybářů hebké a vláčné. Výzkumem Neutrogena zjistila, že rybí tuk, se kterým jsou ruce rybářů v neustálém kontaktu, má jedinečné hydratační vlastnosti. Na základě těchto poznatků vyvinula spolu s dermatology unikátní recepturu – Norskou recepturu, která má intenzivní hydratační vlastnosti rybího tuku a chrání pokožku jako ošetřující zábal.

 

Jaký je ten správný recept Norské receptury? Až 10x více glycerinu a Jasparello.
Neutrogena přípravky s Norskou recepturou obsahují až desetkrát více glycerinu než běžné hydratační přípravky. Glycerin je přírodní hydratační látka, která poskytuje mimořádnou úlevu i té nejsušší pokožce. Ale sama o sobě není schopná pronikat tou nejsvrchnější vrstvou kůže do hlubších vrstev.

Pro zajištění intenzivní hydratace obsahují Neutrogena produkty s Norskou recepturou i unikátní látku, Jasparello, která odemyká tajemství aktivace glycerinu tak, že může být dopraven i do nejhlubších vrstev kůže. Výsledkem je pak intenzivní hydratace a dlouhodobá ochrana pokožky před ztrátou vlhkosti.

O jejím efektu svědčí, že je doporučována i českými dermatology.

 

I v třeskuté zimě můžete nyní nastavit rty k polibku

Citlivá pokožka rtů patří mezi nejjemnější a nejtenčí a je neustále vystavena působení vnějších vlivů. Pravidelná aplikace kvalitních balzámů na rty je nejjistějším způsobem, jak si udržet zdravý a krásný vzhled rtů, a to obzvláště v zimních měsících.

Výživné tyčinky a balzám na rty s Norsku recepturou ihned zklidní i velmi suché rty, účinně je hydratují a zvláčňují. Vytvoří jemnou ochrannou vrstvu, která chrání rty před dalším vysušováním. Především na horách by potom měl být samozřejmostí také UV filtr.

 

Dopřejte svým rukám hebké pohlazení

I v zimě mohou být vaše ruce hebké a jemné – dopřejte jim tuto zimu kvalitní péči a spolehlivou ochranu s Krémem na suché ruce od Neutrogeny. Díky Norské receptuře působí jako ošetřující zábal, který ihned uleví i těm nejsušším rukám. Pokožku do hloubky hydratuje, regeneruje a dlouhodobě ji chrání před ztrátou vlhkosti.

 

Připravte svá chodidla do plesových střevíčků
Plesová sezona začíná a vaše pokožka chodidel uzavřená celé dny v zimní obuvi je také více náchylná k vysoušení. Ale suché a popraskané paty zcela určitě nejsou ozdobou v plesových střevíčcích. Proto ošetřujte svá chodidla každý den zjemňujícími a ochrannými krémy: Na popraskané paty vyzkoušejte intenzivní krém s Norskou recepturou, který zjemňuje a regeneruje popraskanou pokožku s viditelnými výsledky už od prvního dne.

 

Užijte si hydratační zábal pro vaše tělo

Ani vrstvy oblečení nemohou zajistit úplnou ochranu pokožky těla a často právě hrubší látky mohou vést k podráždění pokožky. Proto se doporučuje denně používat kvalitní hydratační přípravky. Tělová emulze či balzám s Norskou recepturou pokožku ošetří, zjemní a dodají ji potřebnou 24hodinovou hydrataci. Díky Norské receptuře pomáhají pokožce obnovit přirozenou hladinu hydratace, a současně zjemňují a chrání i ta nejsušší místa na těle, jakou jsou například lokty a kolena.

 

Také jste se rozhodli, že letošní zima si na vás nepřijde, a vaše rty, ruce, chodidla a celé tělo přečká letošní mrazy jako v bavlnce s Norskou recepturou od Neutrogeny?

Dobře děláte!

 

Další informace o výrobcích Neutrogena se dozvíte ZDE

 

Nyní vám dokonce nabízíme úžasnou soutěž, ve které 50 z vás, čtenářek, vyhraje nádhernou a praktickou zimní dárkovou sadu pro péči o ruce a rty od Neutrogeny v hodnotě 150 Kč.

Tak neváhejte a soutěžte ZDE.

Reklama