Čtenářka Heather je vůči kytkám opravdový liberál. Napsala: Asi jsem blbec. Tedy alespoň podle názoru třídního ze základky čtenářky Hany. Já totiž tulipány miluju. Nevím proč. Asi pro jejich jednoduchost a nenáročnost.

Je jedno, jestli jsou bílé, žluté, růžové... (a nebo klidně i černý může být, ale ten by už museli dle klasiky dodávat i s Alainem Delonem :-D).

Možná je mám ráda i proto, že jsou známkou jara. Sněženky jsou taky nádherné, ale ty vám ještě s klidem zasněží. Tulipány většinou už ne.

Mám ráda vůni fialek. A taky krásu růží nebo gerber. A když mi v trávníku na zahradě vykvetou sedmikrásky, nemůžu se na ni vynadívat. V létě je nekrásnější louka vlčích máků nebo kopretin. A když v květnu rozkvetou sakury, jsem z nich paf! (já vím, trošku jsem od kytek odskočila, ale tyhle květy nemůžu opomenout)

Nemám žádnou kytku, která by se mi nelíbila. Možná jen kosatec mi nemá co říct. A muškáty mi docela solidně páchnou. Ale pokud se vyvedou, závěs jejich květů na okně či balkónu nemůže být hezčí :-)

Heather

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


To jo, to máš pravdu. Kupuji muškáty a moc se mi líbí na okně. Čuchnout k nim ale, tak se osypu! :-) Míša

 

Napište mi i vy jaké květiny jsou vám nesympatické a jaké naopak a proč, na redakce@zena-in.cz

Reklama