Přeji hezké dopoledne, zaujalo mě zítřejší téma snů a jejich výkladů. Nevěřím např. na předpovídání budoucnosti tímto stylem, ovšem je mi jasné, že sny vypovídají o tom, co je v nás.

Normálně se mi sny neopakují, až na dva, které občas (cca jednou za měsíc až za dva) přijdou… Postavy a okolnosti v nich vystupující se různí, téma je ale pořád stejné.

Takže:

 1.    sen: mám jít do školy a i když bych tam ráda šla, nejdu, protože mám strach ze zkoušení a známkování. Vím, že jsem tam už dlouhou dobu nebyla, takže jsem určitě ve zkoušení na řadě, ovšem vyučovací hodiny vynechám i tentokrát, protože vzhledem k mé absenci nemám ani žádné zápisky, ze kterých bych se mohla na zkoušení připravit. Jsem sice ve škole, ale na hodiny nejdu a snažím se z nich vykroutit všelijakými výmluvami. Učitelé jsou skutečně ti, co mě ve skutečnosti učívali, další lidi se mění, prostředí je školní, ale také se různí…

 Jen dodávám, že školu jsem skončila před 10 lety a i když jsem nebyla zrovna vzorný šprt, nikdy jsem se z vyučování neulívala, nebývala jsem nemocná, absence jsem neměla téměř žádné…

 2.    sen: prostředí bývá různé, lidi kolem i další děj také… Je tam ale vždy stejný problém – tsunami nebo alespoň velké mořské vlny. Ženou se na nás, utíkáme, popř. se zapřeme a odoláváme vlnám. Valí se na nás z moře a my se snažíme to ustát, popř. já se snažím chránit moje blízké, pokud ve snu vystupují.

 Nemám tušení, o čem sny můžou vypovídat a proč se opakují zrovna tato dvě témata… Kdyby se našlo alespoň malé vysvětlení, byla bych ráda :-)

 Díky, Míšo, mějte se.
Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


 Ahoj. Ten první sen.

Možná by nebylo špatné vypozorovat, jestli se Ti sen neopakuje náhodou právě ve chvíli, kdy stojíš v reálu před nějakým „kostlivcem“, který nás čas od času dožene. Strach z nějakého testu (a nemusí být školní) je totiž skutečný. Výmluvy mohou vypovídat o odkládání řešení některých věcí, o kterých si myslíš, že ještě nemáš dost informací, abys rozhodla. Je to obava ze zodpovědnosti a následků nějakého konání. Škola tam je jen zastupující model vlastního života, či té situace. Podvědomí Ti tam prostě strčí něco, co znáš.

Voda moře rozbouřené vlny. Voda je pokaždé o citové stránce toho, kdo sní. Kvalita vody, nebo její povaha je o momentálním stavu citů, který vyhodnotí Tvoje podvědomí. Návaly vody, záplavy a podobně pak bývají symbolem momentálně těžko zvládaných citů vůči komukoli. Fakt, že chráníš své blízké – logicky Tvoje city, a to, jak s nimi naložíš, budou mít v reálu dopad na všechny, kteří s Tebou žijí. Proto se je snažíš chránit.

Přeji krásný den. Míša

Dnes si na redakce@zena-in můžete napsat o vysvětlení svého snu.

Reklama