I když bych se ráda dožila věku alespoň jako má babička v současnosti (a na to mám ještě 58 let), člověk si nevybere. A jako každý jsem už určitě polemizovala o tom, co pak.

Rakev do země? Ani náhodou! Jsem dost velká na všechny strany, takže bych zabrala zbytečně moc místa a rakev by taky nebyla nejlevnější. A taky jsem zimomřivá a stísněné prostory mi nedělají dobře. A protože hmyzí paraziti na mě útočí ze všech stran i zaživa, neutekla bych tomu určitě ani pak. Takže tahle varianta mi fakt nesedí.

Diamant? Za ty prachy si radši kupte něco hezkého do bytu nebo jeďte na báječnou dovolenou…

Tedy ohýnek. Šoupněte mě do nějaké piksly, za rakev jsou zbytečné výdaje a já se stejně vyspím kdekoliv. A pak? Miluju plechovky! Na čajíčky, na oříšky, na drobnosti…tak mě do nějaké sesypte.  

Obřad nechci. Určitě ne v hale krematoria – obrovské dveře se otevřou a za zvuku tragické hudby vchází černý slzící dav… Brrr, to ne!

A prosím nikam neukládat! Nechci vám stát doma na očích a ani nechci trčet v urnovém háji. Takže když už to musí být, stačí mi obřádek při rozptylu a pusťte mi (nebo si?) k tomu „Show must go on“…

A nebo se na všechny obřady vykašlete a udělejte tu tečku za soužitím se mnou po svém, sami v sobě… Vyklepejte plechovku a jděte se někam napít a zatancovat si.

Že si chcete někdy vzpomenout a zapálit svíčku? Ale klidně! To však můžete i bez toho, aniž bych musela někde trčet. Kdo by se přece trmácel na hřbitov v sychravém dušičkovém počasí jen kvůli svíčce?

 A taky je třeba občas trochu očistit desku, vždyť co by řekli lidi... Radši zůstaňte doma v teple, nazujte bačkory, udělejte si svařák a vezměte si fotoalbum, pusťte si domácí video a nebo vytáhněte dárek, který jsem vám někdy dala. A vzpomeňte si, když tedy chcete…

Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Jak říkáš! Šou musí pokračovat. Hezky jsi jim to vymyslela. S ohleduplností a láskou. Jistě to za dalších 58 let ocení :-). Přeji příjemný víkend a děkuji za pěkný příspěvek. Míša

Máte vyhlídnutou rozptylouvou loučku, nebo chcete jednou polehávat někde jinde?? A co urna? Pište mi na redakce@zena-in.cz.

Dnes můžete za svůj příspěvek vyhrát knížku „Jak se modlí čarodějky“, kterou budu křtít 1. 10. 2010 v Luxoru.

Reklama