Jsem teplákovec. Přijdu z práce ve svém hávu takzvaném „můžu-mezi-lidi“ a jakmile za mnou zapadnou dveře, už ho ze sebe rvu a šátrám ve skříni po teplácích. Už dál nechci být vcucnutá do džín a mačkat límeček u košile a už vůbec nechci dělat podpatky díry do lina, zatímco běhám kolem plotny, popřípadě utřít do koberce lejno, které jsem si osvojila před chvílí na ulici. Potřebuju pohodlí!

Dávno jsou pryč doby, kdy byly tepláky pouze modré a neforemné, které jste zahákly gumou za patu a u pasu vám plandala vnitřní kapsička, jež se dala naplnit třeba kapesníkem a vy jste vypadaly, jako by vám právě vyhřezlo střívko. Dnešní tepláky jsou jiné. Jsou barevné, dobře střižené a hlavně pohodlné. A skvěle se doplňují s bavlněnými triky. Vlastním pár „filmových“ triček, které ven nosit nechci, a tak povětšinou doma chodím jako Terminátor, Hanebný panchart a nebo se mi na hrudi docela výstižně skvěje nápis 2 Bobule. A když vše završím huňatými fuseklemi (ty jsou potřeba, jsem totiž nízkotlakáč s neustále studenými údy), jsem spokojená…

Manžel je v tomto ohledu variabilnější. Nejčastěji samozřejmě vyúžívá ověřenou teplákovou klasiku, kterou kombinuje s triky staršího data. Někdy si však neuvědomuje, že staršího data je také on sám a existuje důvod, proč daná trička vyřadil z „běžného nošení“ a že se ve skříni jen tak sama od sebe nesráží a nezmenšují.

V případě líných víkendů dokáže nevylézt celý den z pyžama. A jindy zas pobíhá celý den jen tak v boxerkách, což je docela praktické, protože je to způsob, jakým při specifických pózách na gauči zjišťuji, že je potřeba spoďáry na některých místech zašít.

Dokonalosti však v tomto směru ještě nedosáhl, v tom stále vede soused, který bydlíval pod bytem mých rodičů. Doma chodil zásadně v trenclích a jak to tak v paneláku bývá, za dveřmi na chodbě permanentně u každého bytu stávaly pantofle pro pohotovostní využití. Co na tom, že byly jeho manželky. A tak se stávalo, že občas zazvonil zvonek a za dveřmi stál malý pupkáč v pruhovaných trenclích a na nohách pantoflíčky na klínku a s labutěnkou… :-)

Heather

Text nebyl redakcí upraven.

Cha! Tak takového souseda bych chtěla vidět. Počkat... Vlastně radši ani nechtěla.

Dnes si povídáme o tom, co nosíte na doma. Jste tepláková, nebo se i doma oblékáte do vybraných kousků? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

 

Reklama