Pobavte se u příspěvku od čtenářky Heather. Sama sebe sice tituluje všelijak, ale já myslím, že je to prostě správná ženská. :)

„Tak ten mě zas vytočil do běla!“ okomentuju výkon svého kolegy, roztřesenou rukou utřu pot z čela a snažím se uklidnit bušící srdce.

„Tak to už muselo být něco, když dokázal vytočit i tebe,“ okomentuje můj výlev kolegyně. Jde vidět, že i když spolu trávíme několik hodin denně, nezná mě. Na lidi ve svém okolí působím jako flegmatik s chladnou hlavou. Nevím, jak na to přišli a co je k tomuto názoru na mě vede. Nepopírám, jsou situace, které mě nerozhážou, ale to jen proto, že mi za to nestojí. Ovšem ve skutečnosti je má hlava horká, adrenalin na své stupnici lítá sem a tam a dost často mě vytočí i hloupost. To pak hulákám, třískám věcmi a říkám slova, o kterých si někteří myslí, že je ani my ženy neznáme. Jsem totiž paradoxně cholerický flegmatik.

Klidně se můžu vymlouvat na to, že jsem blíženec. Ale ani to na mě nesedí. Blíženci čili gemini znamenají dvojčata. To máme dva (jen dva!) lidi v jednom… A kde je proboha ten zbytek? Já si nepřipadá jako rozdvojená osobnost, ale spíš jako celý ústav!

Jsem cholerik i flegmatik. Jsem pesimistický optimista. Jsem romantický cynik. Jsem lehce ovladatelný tvrdohlavec, vytrvalý lenoch a pravdomluvný lhář. A taky jsem svatý hříšník :)

Hlavně to poslední. Jsem dietář s pevnou vůlí, který se nedá zlomit. Ovšem jakmile jednou podlehne, už se veze. Ale hlavně to nikomu neříkat – k hříchům se samozřejmě nikdy nepřiznávat! Ovšem tohle „téma“ se nejvíce týká samozřejmě vztahu. Jsem v podstatě svatá. Nikdy jsem manželovi nebyla nevěrná a nehodlám na tom nic měnit. Moje láska a respekt k němu je maximální. Al…občas je potřeba si lehce zahřešit a vybočit z denní rutiny. Ať už jsem byla ve vztahu, bez vztahu, v manželství – nesčetněkrát jsem se zamilovala a prožila cosi, co se dá najít snad jen v brakové literatuře. Ovšem bohužel a naštěstí jen tam, kam nikdo nevidí – ve své hlavě. Většinou se jedná o idoly z plakátů a televize, kteří mě najednou něčím dostanou, podlomí se mi kolena a já bych s nimi chtěla ztroskotat na pustém ostrově. Kdesi uvnitř sebe si s nimi zaskotačím a prožiji vášeň, o které ani Danielle Steelová nemá tušení. A vždycky už předem vím, že mě to zas za chvíli přejde…

Nemyslím si, že je to na škodu. Na chvilku mě to odvede od stereotypu, ventiluju přetlak emocí, vybíjím se. Je to lepší než se vymlátit na svém okolí :)

A jak říká i můj manžel (který samozřejmě o tomhle nic neví) a občas pohledem kladně ohodnotí nějakou ženštinu „To, že držím dietu, ještě neznamená, že si nemůžu přečíst jídelní lístek.“ Přesně tak. To, že držím dietu, ještě neznamená, že nemůžu snít o tom, jak si vychutnávám pořádný kus čokoládového dortíku :)

Vaše Heather

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Děkuji za Váš příspěvek, ale tohle téma se netýká jen vztahů, týká se všeho, co jste tak bravurně popsala.
Pěkný slunečný den, klidně i s kusem čokoládového dortíku v ruce :)
Saša

Téma dnešního dne: Všechna (nebo některá) moje já

Tak ženy-in, nestyďte se a sem s vašimi myšlenkami.  

cereálie

 • Jak hřešíte?
 • Díváte se někdy zálibně na muže (jako oni na nás) a hřešíte myšlenkami?
 • Představujete si něco, na co byste normálně nenašla odvahu? A nemusí jít pouze o sexuální podtext.
 • Chováte (chovala jste se) se ve společnosti svého partnera jinak, než když jste sama?
 • Jste v moci ďábla zvaného závist a pomluvy?
 • A co hřešení jídlem? V jedné ruce čokoláda, v druhé jablko. Odoláte?
 • A co vaše dobré já?
 • Pochlubte se, jak jste vzorná
 • Za co byste sama sebe pochválila, když to druzí neudělají
 • Co pokládáte za velké dobro ve vás?
 • Máte pevnou vůli například při hubnutí, nebo vítězí pokušení plné ledničky?
 • Pomáháte opuštěným lidem a zvířatům?
 • Umíte zahnat vaše zlé a pokušitelské já?
 • Jste anděl s ďáblem v těle, nebo anděl, který už ďábla vyhnal?

Téma je to velmi pestré, já doufám, že pro vás i zajímavé.

Budu se těšit na všechny vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním sladkým dárkem

Neměla bych, versus chci. V jedné ruce čokoláda, v druhé cereálie. Z jedné strany našeptávání „čokoláda je přece vždycky skvělý nápad“, z druhé varování „buď přece rozumná, takhle se do plavek nevejdeš“.

Partnerem výhry tohoto tématu – dárkového balíčku v hodnotě 300 Kč, je SEDITA, výrobce cereálních sušenek EGO Cereal.

S těmito sušenkami se můžete zapojit do soutěže, která probíhá zde(klikni).

choco

Reklama