to když ji fotí někdo, kdo to opravdu umí. Jinak s momentkami a rodinnými fotkami spokojená není vůbec a vyždycky má ke své osobě výhrady. Více se dočtete v jejím příspěvku, který dolnila hezkou fotkou

Nemám se ráda na fotkách, nesnáším se na zvukových záznamech nebo videu. Připadám si všude hrozně!

„Tos mi musel vyfotit takovej velkej zadek?! Jak tam teď vypadám?“

„Ale miláčku, ty jiný nemáš... A na takovou se na tebe díváme pořád...Jinak to vyfotit tedy nešlo.“

Je to pravda. Krutá, která zabolí v každém špekatém kousku mého těla zvěčněného v pixelech, ale pravda.

Nerada si prohlížím hromadně fotky, které jsem ještě neviděla a neprošly cenzurou. Podle mě se na nich všude tvářím jako slabomyslná, popř. jde na nich vidět všechno to negativní, co snad na sobě ve skutečnosti ani nemám! (tedy to si alespoň myslím, prosím, nechte mě žít ve lži!)

Mé poslední foto (ne to vám fakt neukážu) je Ozzy Osbourne po fetu... Jak se to povedlo, netuším, budiž mi útěchou, že každý, kdo to viděl, tvrdí, že si na fotce nejsem vůbec podobná...

Tím bych ukončila téma momentky, jinak řečeno část mého života, kterou nerada prezentuji a nechci ji rozebírat...

No a pak tu jsou „pozovací“ fotky, kdy vím, že jsem focena, když jsem v dobré náladě, která ze mě vyzařuje a tedy mě činí „fotitelnou“.

Vzpomínám si na oslavu svých známých, kam byl pozván i jejich kamarád profesionální fotograf za účelem zvěčnit dění během celého dne. Sympatický to klučina a ještě sympatičtějším se stal ve chvíli, kdy prohlásil, že jsem hrozně fotogenická. Nebyl první, kdo to kdy řekl, ovšem díky domácím momentkám jsem si tak nikdy nepřipadala.

Nevadilo mi, že na mě neustále míří fotoaparát. Dělala jsem, že o tom nevím a tvářila jsem se nejpřirozeněji a nejlíp, jak jsem dokázala. Cítila jsem se výjimečně a krásně a najednou se mi líbilo, že jsem před objektivem a ne za ním.

Dopadlo to tak, že z oslavy zabírám polovinu fotek já. A musím říct, že byly skutečně povedené.

Stačí mě nefotit s plnou pusou, když se zrovna ksichtím nebo z úhlu, kdy mi jdou vidět brady, které ani nemám, a jsem s fotkami spokojená a dokonce se na nich sobě i líbím.

Často se tento můj známý-fotograf účastní různých přehlídek a soutěží, především na téma portrét, a mě někdy napadne, že by nebylo špatné ho potkat zrovna ve chvíli, kdy bude potřebovat objekt k focení...... :-)

Heather

makro

P.S. Tohle je moje nepovedenější fotka z poslední doby aneb zkouška makra na nové foťáku :-)

Milá Heather, alespoň podle toho krásného oka soudím, že nemůžete být nefotogenická. Škoda, že jste nám neposlala nekterou z těch povedených fotek z večírku

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s focením vy, milé ženy-in? Máte odvahu poslat svou fotku? Líbíte se sama sobě na fotkách, nebo si je raději neprohlížíte? Nejste k sobě až příliš sebekritická? Možná bychom to posoudily lépe. Pošlete nám svou nejlepší fotku a uvidíme

pište a posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama