Čtenářka  Heather s nezvanými návštěvami problém nemá…, až na tetku Mařku :) Přečtěte si další veselý příspěvek k dnešnímu tématu.

S nezvanými návštěvami nemám problém. Nemáme kamarády, kteří by u nás byli pečení, vaření a chodili si, jak se jim zachce. A i když jsem prohlásila, že v rámci rodiny (rodiče, sourozenci) není potřeba předem extra plánování, ale stačí jen cinknout, jestli jsme doma a dojet, přesto se všichni hlásí předem.

Jediná hrozba v podobě nezvané návštěvy je skryta v tetičce bydlící ve městě, do kterého jsme se před pár lety přistěhovali. Tetka Mařa není oblíbená u nikoho z rodiny, je to vtěrka, která si myslí, že na ni všude čekají, neustále vyzvání u kterýchkoliv dveří, pořád si na něco stěžuje a jejího manžela chtěl zbytek příbuzenstva prohlásit za svatého.

Když si manželovi rodiče rušili pevnou linku, sepsali si seznam všech, koho o tomto kroku musí informovat. U tety Mařky přikreslili otazník… A protože nás mají rádi, doposud jí nikdo neřekl, že jsme se do „jejího“ města přistěhovali.

Pokud by nás neohlášenou návštěvou tetička přece jen poctila, nemám problém jí uvařit kafe. Ovšem jen jednou. Podruhé bych s ní chvilku zůstala mezi dveřmi a potřetí bych ji pakovala.

Tetu osobně neznám, vše o ní jsem se dozvěděla pouze z rodinných bájí a pověstí. Ovšem dle reakcí blízkého příbuzenstva jde o hrozbu skutečně velkou:

Když jsme nakupovali v místním supermarketu, otočila jsem se v jednu chvíli na manžela s dotazem, jaké maso bude lepší, ovšem zahlédla jsem jen jeho záda, jak mizí v uličce. Když jsem ho konečně dostihla, kývnul ke starší paní.
„Teta Mařa,“ syknul a s přískokem zmizel za nejbližším regálem.
„Jó, která?“ zahulákala jsem zvědavě.
„Buď zticha!“ zasyčela půlka hlavy za instantními polívkami a hodila okem po babičce, která na první pohled vypadala neškodně.
„Neblbni a vylez! Mě v životě neviděla a tebe by už dávno nepoznala,“ poučila jsem svou drahou polovici a poukázala na to, že od puberty, kdy tetu viděl naposled, se změnil poněkud výrazněji.

Nedbal mých rad. A tak jsem dál chodila po obchodě, nakupovala a ptala se tu sladkostí, tu toaletních papírů, zda chtějí párky telecí nebo vepřové nebo zda chtějí starobrno nebo kozla. Málokdo tušil, že mluvím ke svému dobře maskovanému druhému já.

Plíživými pohyby se nakonec bez újmy na zdraví svém i ostatních dostal na čerstvý vzduch a bral nohy na ramena.

Od té doby jsme tetu Mařu nepotkali. A u toho by mohlo zůstat, nerada bych, aby nás příště z obchodu vyvedli ve svěrací kazajce za to, že já s mraženým pangasem rozebírám kvality jahodového Míši a můj manžel si pod chlaďákem hraje na schovku.

Vaše Heather

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Tetka Mařka :) Představuji si ji nějak jako tetičku z filmu Drahé tety a já v podání Nataši Gollové. :) To musí být také dílo.
Ale tak zase na druhou stranu se Váš manžel alespoň vrátil do dětských let, kdy si hrával na schovávanou.
Super příspěvek, moc děkuji.
Saša

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama