Jak jsem se naučila plavat? To si pamatuju přesně. Možná bych na to sama zapomněla, kdyby můj tatík nebyl fanda do techniky a už v té době neměl tuto záležitost natočenou…

Pustíme si film…

Místo děje: Slovensko, rekreační středisko Duchonka

Čas: někdy v létě 1986

Účastníci: rozkošná čtyřletá holčička a její tatínek + hafo komparsu na pláži a ve vodě kolem

Kamera: maminka hlavní hrdinky

Námět: oba „podlí“ rodičové

Holčička s culíky utíká k vodě. Nafukovací kolo si nebere, budou se tatínkem jen tak ráchat a blbnout. A taky že ano – ráchají se a blbnou.

Šplíchají, dovádějí. V jednu chvíli však tatínek, kterému je nadevše důvěřováno, děvčátko chytne a hodí s ním do vody, až se úplně potopí.

Vody je však málo na to, aby se utopila, a hodně na to, aby se neodřela o dno. Holčička se vynoří, postaví se a utírá si vodu z očí. V té chvíli jí dojde, jaký podraz na ní byl spáchán a začne natahovat. Zlostně plácne rukou do vody směrem k tátovi a utíká pryč. To už řve naplno…kdyby film nebyl bez zvuku, musely bychom asi ztlumit repráky…

Střih.

Holčička se zkroucenými mokrými culíky leží s podepřenou bradou na lehátku na pláži, oči opuchlé a uraženě dělá, že nevidí kameru. Tváří jak papuč :-)

Epilog:

Jak už to má hlavní hrdinka v povaze, dlouho se zlobit nedokáže. Rodičům je nakonec odpuštěno a jít do vody bez kola není problém. Ve čtyřech letech se naučí plavat a i nadále bývá často viděna na pláži se zarudlýma očima. Tentokrát však už ne od pláče, ale od potápění :-)

THE END.

Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Hezký film. Pro mě něco mezi hororem a sci-fi. :- ))))) Míša

Pište na redakce@zena-in.cz své zážitky, jak jste se naučili plavat vy, nebo vaše dítě, případně jiný člen rodiny. Jaký máte vztah k vodě a UMÍTE VŮBEC PLAVAT?   

Reklama