Tátové všech věkových kategorií a jejich děti si letos v Havířově poprvé společně zařádí na Tátafestu a oslaví tak mezinárodní Den otců. V sobotu 25. června od 14 do 20 hodin se uskuteční na prostranství u kavárny ZaHRAda odpoledne plné soutěží, workshopů a her všeho druhu.

„Tátafest proběhne v rámci Dne otců, a je další z akcí, která poukáže mimo jiné na důležitou roli tatínků při výchově dětí. Především však poskytne tátům a jejich ratolestem možnost příjemně strávit den,“ řekl vedoucí Tátafestu v Havířově Michal Malina.

První Tátafest v Havířově proběhne pod záštitou Rodinného centra Majáček, Církve Na Cestě a Ligy otevřených mužů, která je zároveň odborným garantem projektu Táto, jak na to? „V rámci tohoto projektu, který probíhá pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, se snažíme o prosazení konceptuaktivního otcovství v české společnosti. Jsme proto velmi rádi, že se v Havířově podařilo uspořádat akci, která tuto myšlenku podporuje,“ uvedl ředitel Ligy otevřených mužů Martin Jára.

Účastníci Tátafestu si mohou zahrát geocaching - hru pro všechny majitele GPS, zhlédnout exhibici současné mistryně ČR ve sportovním šermu, nebude chybět tombola, živá hudba a závěrečný workshop s lákavým názvem Chlapi – maso – grilování. Součástí odpoledne bude i bohatý doprovodný program zasvěcený dětským hrám a sportovním aktivitám. Vstupné na Tátafest je dobrovolné. Více informací naleznete na www.majacek.com.

Reklama