V minulém díle putování po Havaji se s námi cestovatelka Petra Lamlová rozloučila těsně před branami měsíční krajiny u Waimea Canyonu. Podíváme se tedy i dál. A věřte, že to bude pohled nevídaný.

Slíbila jsem vám překvapení na příště. Tady je. Fotografie, které považuji za jedny z nejkrásnějších, místa, která lze právem nazvat Rájem na zemi, na vás už čekají. Doufám, že se budou líbit.

Waimea kaňon, přezdívaný také jako „velký kaňon Pacifiku“, se svojí podobou i velikostí přirovnává Velkému kaňonu v USA. Tento kaňon je dlouhý 16 km a místy hluboký až 900 m. Vznikl před čtyřmi miliony let, kdy se část ostrova propadla. Erupce, láva a nejdeštivější místo na zeměkouli jsou toho hlavní příčinou.

Cesta vede dále na sever ostrova, až do národního parku Koke´e, kde nás čekala další úchvatná podívaná – pobřeží Na Pali. Nádherné, útesové pobřeží severozápadní části ostrova je z velké části nepřístupné. Útesy se rozprostírají po délce 24 kilometrů podél pobřeží. Dosahují výšky až 1 300 metrů, a to na pouhých třech kilometrech od pobřeží. Vyskytují se zde často ojedinělé rostliny i živočichové.

Při cestě zpět u Národního parku se nám podařilo sjet na jednu z mála asfaltových cest, která končila u jedné observatoře, a dostali jsme se níže do kaňonu, kde jsme nafotili krásné fotky.

Nutností a samozřejmostí byl hodinový vyhlídkový let nad ostrovem, kde jsme nafotili krásy ostrova i  z nebe. Malé letadýlko, a především náš pilot Harry, byl z naší posádky nadšený. Nám však proudy vzduchu a náklony letadýlka moc dobře nedělaly, ani Kinedryl nezabíral… více rozvádět nebudu. :)

Ale podívejte se na fotečky, které jsem vybrala… a že to byl náročný úkol vybrat „jen pár“

Kvůli nebezpečným proudům se tady koupání příliš nedoporučuje. Několik společností ale půjčuje kajaky či přímo organizuje projížďky. Na jachtách se pořádají party při zapadajícím slunci. A to jsme si samozřejmě také nemohli nechat ujít.

Zaplatili jsme si výlet na katamaránu a pluli jsme čtyři hodiny podél ostrova k pobřeží Na Pali a poté čtyři hodiny zpět. Cesta byla pro mě osobně náročná (respektive pro můj žaludek), ale stálo to za to. Celou cestu nás provázely želvy, ale především velryby, pro které byla právě v tu dobu sezóna. Velryby připlouvají k Havajským ostrovům od Aljašky a únor/březen je jejich měsícem. V toto období je zde možné spatřit stovky velryb.

S tímto pocitem jsem opouštěla ostrov Kauai, a to jsem ještě netušila, jaké krásy čekají na ostrově Maui.
Ale to zase příště…
Petra

lamlpetra

Příště: ostrov Maui

Související články:

Reklama